Šis uždarymas netiesiogiai susijęs ir su tuo, kad Rusijoje, pastarųjų apklausų duomenimis, Stalino darbams po ilgų metų vėl pritaria daugiau nei pusė šalies gyventojų (52 proc.). Prie to prisideda ir dabartiniai Kremliaus vadai, nevengiantys pateisinti Stalino represijų ir pabrėžiantis jo laikų karinę galią.
Rusijos valdžios pasiųsti inspektoriai jau kelis mėnesius terorizavo „Perm-36” muziejų, ieškodami įvairiausio pobūdžio pažeidimų.
Skelbiama, kad inspektorių dėmesį atkreipė „susirūpinusio žiūrovo skambutis“, kuris per Kremliaus valdomos NTV televizijos laidą „Penktoji kolona“ pastebėjo, jog šiame muziejuje yra teisinami „prieš Sovietų Sąjungą kovoję Lietuvos ir Ukrainos patriotai, kalinti šiame kalėjime“.
Kučino kaime (Permės sritis) įkurtas muziejus skelbia, kad visi bandymai tartis su vietos valdžia dėl politinėms Sovietų Sąjungos represijoms pasmerkti skirto muziejaus išsaugojimo pasirodė nevaisingi.
„Visi bandymai nuėjo veltui“, – skelbia muziejaus išsaugojimu susirūpinę žmogaus teisių aktyvistai, pabrėžiantys, jog vietos valdžia juto didelį spaudimą iš nacionalistiškai nusiteikusių jėgų.
„Nuo 2012 metų vietos valdžios požiūris pasikeitė drastiškai. Sustojo ir finansavimas, skirtas patalpų restauravimui, ir nutilo visos kalbos apie bandymus įtraukti šį muziejų į UNESCO paveldo sąrašą“, – liūdnai konstatavo uždaromo muziejaus darbuotojai.