Dalis Pompėjos išorinės sienos, pastatytos naudojant romėnų mūrijimo metodą „opus incertum“ iš netaisyklingo pavidalo akmenų ir betono, sugriuvo prie Nolos vartų, lankytojams prieinamoje vietoje.
Padarytą žalą vertina archeologų grupė, tačiau pavojus žmonių saugumui negresia, atstovė sakė naujienų agentūrai AFP.
Siena sugriuvo penktadienį, kitą dieną po Italiją nusiaubusių smarkių audrų, kurios kai kuriuose šalies regionuose sukėlė staigius potvynius, nusinešusias dviejų žmonių gyvybes.
Audra taip pat buvo laikinai paralyžiavusi eismą Romoje ir padarė nemažai žalos savo kelyje.
Pernai įvykę incidentai, per kuriuos sugriuvo garsus Pompėjos gladiatorių namas ir kita senovinė siena, sukėlė pasipiktinimą pasaulyje ir padidino susirūpinimą, kad kadaise ugnikalnio išsiveržimo palaidotas senovės romėnų miestas tapo smarkiai apleistas.
Pompėja, kurią 79 mūsų eros metais užvertė netoliese išsiveržusio Vezuvijaus ugnikalnio išmesti pelenai, buvo iš dalies atkasta ir šiuo metu yra viena iš geriausiai išsilaikiusių senovinių gyvenviečių, kurią kasmet aplanko apie 2,5 mln. turistų.
Tačiau šį miestą, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kelerius pastaruosius metus persekiojo problemos, o 2008 metų liepą Italija paskelbė Pompėjoje „nepaprastąją padėtį“.