„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rusai įsiuto: CNN vienu bjauriausiu pasaulyje išrinko Bresto tvirtovėje stovintį paminklą „Drąsa“

Televizijos CNN sudarytame bjauriausių paminklų sąraše antrąją vietą pelnė Baltarusijoje esančiame Bresto tvirtovės komplekse stūksantis paminklas „Drąsa“. Tai įsiutino Rusijos politikus, kurie aiškina, kad ne amerikiečiams suprasti, ką iškentėjo sovietų kariai, kovodami su naciais. Memorialo direktorius pareiškė sieksiantis kompensacijos iš CNN už patirtas dvasines kančias.
Paminklas „Drąsa“
Paminklas „Drąsa“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Amerikiečių žurnalistai sako, kad paminklas atrodo gąsdinančiai, o akmenyje iškalto kareivio veidas panašus į žmogaus, sergančio vidurių užkietėjimu.

Newsru.com rašo, kad toks CNN sprendimas sukėlė audringą reakciją internete, kai kurie žmonės teigia, kad tai – šventvagystė ir įžeidimas.

Amerikiečių žurnalistai sako, kad paminklas atrodo gąsdinančiai, o akmenyje iškalto kareivio veidas panašus į žmogaus, sergančio vidurių užkietėjimu.

Į CNN sąrašą taip pat pateko „Pokalbis su Oscaru Wilde`u“, Michaelo Jacksono statula Londone, Senegalo sostinėje stovintis „Afrikos atgimimas“, paminklas „Neutralumas“ Turkmėnijoje, Martino Lutherio Kingo statula, JAV Vašingtono valstijoje pastatyta Stounhendžo kopija, Jono Pauliaus II skulptūra Romoje, JAV Naujojo Džersio valstijoje esanti „Liūdesio ašara“ ir Šiaurės Korėjoje esantis paminklas, skirtas partijai.

Memorialo direktorius nori moralinės kompensacijos

Bresto tvirtovės komplekso direktorius Grigorijus Bysiukas pareiškė, kad žinia apie pirmąją vietą CNN sąraše jį sukrėtė.

Jis sieks, kad amerikiečiai ne tik atsiprašytų, bet ir sumokėtų kompensaciją už moralines kančias.

„Mes palaikome mintį, kad reikia pateikti ieškinį, nes daug žmonių yra tiesiog netekę žado. Televizijos žurnalistai privalo atsiprašyti veteranų ir žuvusiųjų kare giminių. Amerikiečiai ne tik nesuvokia, ką padarė, jie apskritai nežino, kas yra karas, mirtis ir netektys. Jiems nesuprasti mūsų kareivių drąsos. Kareivio veide atsispindi drąsa ir atkaklumas“, – sakė direktorius.

Meninis sprendimas – ne taip ir svarbu

Partijos „Vieningoji Rusija“ generalinės tarybos sekretorius ir Valstybės Dūmos vicepirmininkas Sergejus Neverovas pareiškė, kad tai, ką padarė CNN, normalioje visuomenėje yra nepriimtina.

„Šie „reitingai“ – tai nepagarba milijonams žuvusiųjų, veteranams ir jų vaikams, kurie išgelbėjo pasaulį nuo nacių maro“, – sakė politikas.

Kai kurie Rusijos tinklaraštininkai spėja, kad apie įžeidimą kalbama ne veltui, esą taip rengiamasi Rusijoje nebetransliuoti CNN.

Parlamentaras Sergejus Žigariovas aiškino, kad meninis paminklo sprendimas žmonėms ne taip ir svarbu, svarbiausia – kareiviai, kurie saugojo šalies sienas ir šioje tvirtovėje priešinosi naciams.

Kai kurie Rusijos tinklaraštininkai spėja, kad apie įžeidimą kalbama ne veltui, esą taip rengiamasi Rusijoje nebetransliuoti CNN.

Bresto tvirtovės memorialinis kompleksas duris lankytojams atvėrė 1971 metų rugsėjį.

„Mintis buvo tokia: kareivis žiūri į tragiškų įvykių vietą, griuvėsius, ir prisimena ten vykusius mūšius. O pats jis – atkaklumo, drąsos ir nepalaužiamos dvasios simbolis“, – teigė menininkų grupei, kūrusiai memorialą, priklausęs skulptorius Valerijus Zankovičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų