„Šią knygą „iki šiol buvo įmanoma laisvai įsigyti keliuose tinklalapiuose. Ją taip pat pusiau teisėtai pardavinėjo knygynai, nes ji nebuvo uždrausta“, – sakoma Rusijos generalinės prokuratūros pranešime.
Šią didelės apimties knygą A.Hitleris padiktavo 1925 metais kalėjime, kai buvo nuteistas po nesėkmingo pučo. Joje nacių lyderis pasakojo apie savo jaunystę ir išdėstė daugelį prieš žydus ir komunistus nukreiptos ideologijos elementų.
Rusijoje sprendimas uždrausti platinti „Mein Kampf“ priimtas, kai centrinio Ufos miesto prokurorai nustatė, jog šią knygą galima laisvai įsigyti. Miesto teismas A.Hitlerio knygą pripažino ekstremistine, todėl nuspręsta įtraukti ją į draudžiamų knygų sąrašą.
Rusijoje jau anksčiau galiojo įstatymas, pagal kurį visos Vokietijos nacių partijos lyderių knygos automatiškai pripažįstamos ekstremistinėmis, tačiau „Mein Kampf“ nebuvo konkrečiai priskirta prie draudžiamų knygų, todėl jos teisinė padėtis buvo neaiški.
Rusijos teisingumo ministerija ekstremistiniais pripažintų leidinių sąrašą skelbia savo tinklalapyje. Už šių leidinių platinimą arba prekybą gali būti skirta bauda.
Šiuo metu minimame sąraše išvardyti 573 leidiniai, tarp jų – daug musulmoniškų tekstų ir Jehovos liudytojų platinamų žurnalų, taip pat britų istoriko Hugh Trevoro-Roperio knyga apie A.Hitlerį.