Tarp netikėtų radinių – įvairios geležinės pakinktų detalės: pentinai, balnakilpės, žąslai, grandys. Daugybė sagčių, kamanų.
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Archeologijos skyriaus vedėja Audronė Šapaitė kasinėjimus minėtoje teritorijoje atlieka nuo balandžio menesio.
Kultūrinis sluoksnis šioje vietoje yra gerokai sumaišytas, tačiau įdomus savo radiniais, siekiančiais XIX amžiaus pabaigą. Iki XX amžiaus pradžios čia klestėjo Chaimo Frenkelio odos fabrikas.
Tarp netikėtų radinių – įvairios geležinės pakinktų detalės: pentinai, balnakilpės, žąslai, grandys. Daugybė sagčių, kamanų. Sagtys rastos surištos viela.
Archeologė jų paėmė tik tiek, kiek būtina tyrimams ir atminčiai. Visa kita liko po žemėmis.
Kol kas nėra aišku, iš kur tiksliai Ch.Frenkelio odų fabriko teritorijoje atsirado šie metalo dirbiniai. Archeologė spėja, kad tai galėjo būti iš anksto gautos pakinktų detalės, kurios iškart jungiamos su čia gaminamais odos gaminiais. O gal tai kariuomenės kavalerijos užsakymas?
Vsas šis metalinis gėris į krūvą buvo sumestas dar Antrojo pasaulinio karo metu. Tai įrodo kartu rastos kelios šovinių tūtelės. Taip pat A.Šapaitė šiame grunte aptiko ir senovinį kelio sutvirtinimą mediniais poliais ir betonu, nuotekų valymo bei akmeninio grindinio fragmentus.