I.Bokovos pareiškime raginama imtis „nedelsiamos ir sustiprintos tarptautinės mobilizacijos“ ir pabrėžiama, kad „šis naujas sunaikinimas gilina žaizdas visuomenėje, kurią ištiko precedento neturinti humanitarinė tragedija“.
Ji pakartojo, kad UNESCO yra pasirengusi „solidarizuotis bei palaikyti, atstatyti ir rekonstruoti kultūros paveldą, kur tai įmanoma“.
Šį XII amžiaus Hadbos minaretą kartu su Nurio mečete džihadistai susprogdino trečiadienį. Šis vienas žinomiausių Irako kultūros paminklų kartais vadinamas Pizos bokštu.
UNESCO pradėti minareto išsaugojimo darbai 2012 metais „turėjo būti nutraukti dėl konflikto“, – sakė I.Bokova. Tačiau, pasak jos, „nuodugnus minareto konservavimo (darbų) tyrimas yra užbaigtas ir gali būti naudingas ateityje“.
Kovo mėnesį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarnyba pritarė rezoliucijai, raginančiai ginti kultūros paveldo objektus konflikto zonose.
Tarptautinei bendruomenei griežtinant savo poziciją dėl tokių objektų išsaugojimo, Hagos Tarptautinis Baudžiamasis Teismas kovo 21 dieną skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę džihadistui iš Malio už karo nusikaltimą – dalyvavimą Tombuktu senovinių šventovių niokojime.