Turkija vis labiau nerimauja dėl saugumo pietryčių regione prie sienos su Sirija, kur Ankara taip pat kovoja su išdrąsėjusiais kurdų sukilėliais.
„NATO – tai organizacija, kuri padarys viską, ką reikia, kad apsaugotų ir apgintų Turkiją, mūsų sąjungininkę. Turime daugiau planų, kad užtikrintume Turkijos gynybą ir apsaugą, ir tikimės, jog tai taip pat padės atgrasyti nuo atakų prieš Turkiją“, – pareiškė A.F.Rasmussenas.
NATO vadovas taip pat pasveikino praeitą savaitgalį Sirijos opozicijos organizacijų sprendimą peržengti tarpusavio nesutarimus ir suformuoti naują koaliciją.
„Opozicijos susiskaldymas, aišku, yra problema, todėl mums reikia daugiau apimančios ir vieningesnės opozicijos, – sakė jis. – Tai, kas savaitgalį įvyko Dohoje, yra bent vienas didelis žingsnis į priekį. Tačiau dar bus matyti, ar ši vieningesnė opozicija yra pakankamai tvirta.“
Turkija sakė vedanti derybas su NATO dėl galimybės dislokuoti jos teritorijoje „žemė oras“ tipo raketas „Patriot“, siekiant apsisaugoti nuo Sirijoje vykstančio konflikto išsiplėtimo. A.F.Rasmussenas apie galimą „Patriot“ dislokavimą konkrečiai nekalbėjo.
Sirijos konflikto kovos vyko prie sienos su Turkija ir Golano demarkacinės linijos
Sirijos aviacija pirmadienį bombarduojant strategiškai svarbų pasienio miestą Ras al Ainą žuvo mažiausiai keturi žmonės, o panikos apimti vietos gyventojai bėgo į Turkiją, pranešė vienas naujienų agentūros AFP fotografas.
Susirėmimai taip pat vyko prie demarkacinės linijos Golano aukštumose, kur vieno atsitiktinio minosvaidžio sviedinio sprogimas sekmadienį paskatino Izraelį pirmąkart nuo 1973 metų Artimųjų Rytų karo įvykdyti atsakomąjį smūgį, pranešė padėtį regione stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).
Intensyvėjant susirėmimams prie Sirijos dienos didėja nuogąstavimai, kad jau 20 mėnesių vykstantis konfliktas gali išsiplėsti, įtraukdamas kaimynines valstybes, o Jungtinių Tautų (JT) vadovas Ban Ki-moonas sekmadienio vakarą paragino visas šalis elgtis santūriai.
Viena bomba, nutaikyta į Ras al Ainą, sprogo arčiau nei už 150 metrų nuo sienos, o sprogimo banga išdaužė pastatų langus netoliese esančiame Turkijos mieste Džeilanpinare.
Šis sprogimas užmušė keturis sirus ir sužeidė daug kitų žmonių, iš jų apie 20 – sunkiai, pranešė Anatolijos naujienų agentūra.
„Esama sužeistųjų Sirijos pusėje, tačiau taip pat Džeilanpinare – dėl sprogimo išdaužytų langų“, – agentūra citavo šio miesto merą Ismailą Arslaną.
Šio antskrydžio taikinys buvo maisto produktų gamykla, kurią pastarąsias kelias dienas laikė užėmę sukilėliai, sakoma agentūros pranešime.
Tuo tarpu SOHR nurodė, kad per sprogimą Ras al Aine buvo sužeisti 12 žmonių, nors organizacija kol kas negalėjo patvirtinti, ar jie nukentėjo nuo tos pačios bombos.
Tarp žuvusiųjų buvo penki civiliai ir septyni sukilėliai – daugiausiai priklausantys džihadistų judėjimui „al Nusra Front“, pranešė SOHR, kuri remiasi informacija, pateikiama vietos civilinių ir karinių ligoninių gydytojų bei aktyvistų.
Ras al Ainas yra viena iš dviejų sienos su Turkija perėjų, kurias tebekontroliuoja Sirijos armija. Sukilėliai, siekiantys nuversti prezidentą Basharą al Assadą, užėmė keturias kitas perėjas, o septintoji yra kontroliuojama kurdų kovotojų.