„Ponai ir ponios, jei Rusija toliau laikysis savo pastarųjų savaičių kurso, tai bus ne tik katastrofa Ukrainai“, – sakė A.Merkel savo kreipimesi į parlamentą, o jos pasitelkta retorika buvo griežčiausia nuo Ukrainos krizės pradžios.
„Tai ne tik pakeis Europos Sąjungos santykius su Rusija. Ne, tai taip pat, esu visiškai tikra, padarys didžiulę politinę bei ekonominę žalą Rusijai“, – pabrėžė Vokietijos kanclerė ir pridūrė, kad Rusija naudoja „žlugusią“ ekspansionistinę XIX ir XX amžiaus taktiką.
Pasak A.Merkel, šįmet, kai Europa mini 100-ąsias Pirmojo pasaulinio karo pradžios metines ir 25-ąsias Berlyno sienos griūties metines, Rusija privalo pasimokyti iš praeities klaidų.
„Negalima laiko atsukti atgal„, – sakė ji. „XXI amžiaus interesų konfliktai Europos viduryje gali būti sėkmingai išspręsti tik tokiu atveju, jei nebus naudojamasi XIX ir XX amžiaus priemonėmis“, – pabrėžė kanclerė.
A.Merkel laikoma įtakingiausia ES figūra sprendžiant Krymo krizę, tačiau ji sulaukė priekaištų už tai, kad vengia smarkiau paspausti Rusiją, nes nenori, kad nukentėtų glaudūs Vokietijos prekybiniai ryšiai su šia šalimi.
Tačiau A.Merkel vis griežčiau vertina V.Putino karinę agresiją Kryme. Prieš kelias dienas Vokietijos kanclerė per pokalbį su savo konservatyvios partijos įstatymų leidėjais pavadino Rusijos veiksmus Ukrainai priklausančiame Krymo regione aneksija. Tuomet A.Merkel pareiškė parlamentarams, jog Rusija iš esmės „pavogė“ šį Juodosios jūros pusiasalį, ir pridūrė, kad „galima pavadinti tai aneksija“.