Išsamiąją viziją pristatė generolas Valerijus Gerasimovas, Karinių pajėgų Generalinio štabo vadas ir gynybos ministro Sergejaus Šoigu pavaduotojas. Jo pasirašytą tekstą publikavo leidinys „Nezavisimoje vojennoje obozrenije“ („Nepriklausoma karinė apžvalga“).
Rusija siekia dar daugiau ginkluotis
Vykdant valstybinę ginklavimosi programą suplanuota strategines raketines pajėgas pilnai aprūpinti raketiniais kompleksais „Jars“, kurie disponuojama papildomais pajėgumais įveikti priešraketinius skydus, – sakė V.Gerasimovas.
Jau įžangoje generolas nepalieka iliuzijų, kodėl Rusija planuoja didinti karinį potencialą.
„Plėtojant Karines pajėgas tiesioginę įtaką daro karinė ir politinė situacija visame pasaulyje, kuri šiandien įgauna vis labiau neprognozuojamą ir sprogstamą charakterį. Žemėja slenkstis, kurį peržengus naudojama karinė jėga, vis trapesnė riba tarp karo ir taikos. Karinės jėgos demonstravimas arba naudojimas tampa galingiausiu ginklu politikoje“, – pareiškė Rusijos generolas.
Kaip pavyzdžius jis paminėjo Šiaurės Afriką, Vidurinę Aziją, Ukrainą, Artimuosius Rytus ir Korėjos pusiasalį.
Prioritetas – branduolinis ginklas
V.Gerasimovas vardija, ką būtina padaryti: vystyti strateginę branduolinę ginkluotę; sustiprinti karinę galią junginių, sudarytų iš įvairių kariuomenės padalinių ir dislokuotų strateginėse vietose; pagerinti oro-kosminės gynybos sistemos efektyvumą; aprūpinti karines pajėgas šiuolaikiškais ginklais ir technika. Ir taip toliau.
Tačiau svarbiausias – branduolinis ginklas, ne veltui jis prioritetų sąraše minimas pirmoje vietoje. „Pagrindinis Gynybos ministerijos uždavinys yra užtikrinti prioritetinį strateginių branduolinių pajėgų plėtojimą“, – rašo V.Gerasimovas.
Generolas neslepia ambicijų: „Vykdant valstybinę ginklavimosi programą suplanuota strategines raketines pajėgas visiškai aprūpinti raketiniais kompleksais „Jars“, kurie disponuoja papildomais pajėgumais įveikti priešraketinius skydus.“
Pirks laivus ir lėktuvus
Iki 2021 metų taip pat planuojama karines jūrų pajėgas sustiprinti septyniais povandeniniais laivais su branduoliniais užtaisais.
Itin didelis dėmesys skiriamas bus ir specialiosioms pajėgoms. Iki 2020 m. pabaigos kariuomenė privalo būti aprūpinta ir naujausia ginkluote, ypač – naujo tipo artilerija ir raketinėmis sistemomis. „Visos Sausumos pajėgų raketinės brigados turėtų gauti naujuosius raketinius kompleksus „Iskander-M“, – pabrėžia V.Gerasimovas.
Visos Sausumos pajėgų raketinės brigados turėtų gauti naujuosius raketinius kompleksus „Iskander-M“, – pabrėžia V.Gerasimovas.
Stiprės ir jūrų, oro pajėgos, desantininkų pulkai. 2014-2020 m. ketinama įsigyti 650 karinių lėktuvų, apie tūkstantį sraigtasparnį, per 70 karinių ir povandeninių laivų. Ir visa tai – tik nedidelė būsimosios modernizacijos dalis.
Svarbu ne tik ginkluotė, bet ir karių parengimas. Kaip tvirtina V.Gerasimovas, pratybų bus vis daugiau ir jos vyks vis dažniau.
Per artimiausius penkerius metus kiekvienoje karinėje apygardoje bus įkurtas mokymo centras, panašus į tą, kurį Rusijoje pastatė Vokietija. Modernizuoti ir plėsti žadama ir esančius poligonus.
Savo indėlį turės įnešti ir mokslininkai, dirbantys su karinėmis technologijomis. Ir visa tai, kaip teigia V.Gerasimovas, „padės Rusijos Federacijos karinėms pajėgoms užimti tinkamą vietą tarp galingiausių pasaulio šalių kariuomenių. Po to pajėgos galės greitai reaguoti į situacijos pasikeitimus tiek šalies viduje, tiek išorėje, ir veikti atsižvelgiant į iššūkius bei pavojus Rusijos interesams“.