Barackas Obama pareiškė, kad pritaria Vokietijos ir kitų ES valstybių ketinimui tęsti ekonomines sankcijas Rusijai.
JAV prezidentas sakė, kad dar neapsisprendė, ar remti Ukrainą koviniais ginklais. Jo teigimu, JAV ir ES tikslas nėra padėti Ukrainai nugalėti Rusijos kariuomenę ar susilpninti šią šalį. Reikia rasti priemonių padėti Ukrainai apsiginti ir normalizuoti ekonomiką. Todėl JAV ir tariasi su partnerėmis – Europos šalimis. „Mes turime Rusijai parodyti, kad pasaulis susivienijo prieš šią agresiją“, – sakė JAV prezidentas.
„Rusija pažeidė beveik visus įsipareigojimus, kurių ji prisėmė ankstesnėje, Minske pasirašytoje sutartyje, sakė B.Obama. Užuot pasitraukusios, Rusijos pajėgos toliau veikia Ukrainos rytuose ir koordinuoja separatistų atakas.
JAV prezidentas sakė, kad Rusija pasiuntė dar daugiau tankų, sunkiosios artilerijos ir šarvuotų dalinių. Separatistai dar daugiau teritorijų užėmė Rusijos remiami“, – nurodė B.Obama. Pasak JAV prezidento, sprendimą dėl galimo Ukrainos apginklavimo jis priims po planuojamų vasario 11-osios derybų Minske – sužinojęs ir įvertinęs jų rezultatus.
Sprendimą dėl galimo Ukrainos apginklavimo B.Obama priims po planuojamų vasario 11-osios derybų Minske – sužinojęs ir įvertinęs jų rezultatus.
Angela Merkel pritarė, kad karinis šios krizės sprendimas būtų blogas.
„Bet kuriam iš europiečių aš galiu tik pasakyti, jeigu mes atsisakysime teritorinio vientisumo principo, mes nebegalėsime palaikyti taikios tvarkos Europoje, – pasakė A.Merkel per spaudos konferenciją Vašingtone su JAV prezidentu Baracku Obama. – Tai esminis dalykas“.
Spaudos konferencijoje buvo kalbama ir apie bendrą vakarų valstybių atsaką ne tik Rusijai, bet ir Iranui, „Islamo valstybei“.