Williamas Hague'as, kuris iki praeitų metų užėmė užsienio reikalų sekretoriaus postą ir tebėra ministras, laikomas itin artimu premjero Davido Camerono padėjėju, sakė, kad kitų šalių vyriausybės turėtų labai, labai atsargiai svarstyti galimybę aprūpinti ginklais Ukrainos vyriausybės pajėgas.
Dabartinis užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas anksčiau šį mėnesį sakė, kad Britanija šiuo metu neplanuoja teikti „letaliosios pagalbos“, bet pridūrė, kad „pasiliekame teisę toliau peržiūrėti šią poziciją“.
Britanija šiuo metu siunčia Ukrainai neletalinę pagalbą – pavyzdžiui, lengvuosius šarvuotuosius transporterius.
„Mes, Jungtinė Karalystė, neplanuojame siųsti ginklų Ukrainai. Kalbant apie mūsų požiūrį į bet kurį iš pastaraisiais metais vykusių konfliktų, tas požiūris nebuvo ginklų siuntimas į konfliktus“, – W.Hague'as sakė BBC televizijai.
Jis pabrėžė, kad konfliktui Ukrainoje reikia rasti diplomatinį sprendinį ir perspėjo, kad turėtumėte labai, labai atsargiai pagalvoti prieš siųsdami papildomos ginkluotės į tą konfliktą.
Letalinės pagalbos Ukrainai priešininkai argumentuoja, kad toks žingsnis gali sukelti netiesioginį karą tarp Rusijos ir Vakarų šalių.
JAV prezidentas Barackas Obama anksčiau šį mėnesį sakė dar nepriėmęs sprendimo, ar bus siunčiami ginklai Ukrainos vyriausybei, kurios pajėgos kaunasi su prorusiškais separatistais.
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį viešėdamas Londone perspėjo, kad yra svarstomos naujos rimtos sankcijos Rusijai dėl jos vaidmens Rytų Ukrainos konflikte, kai buvo ne kartą pažeistos vasario 12 dieną Minske priimto taikos susitarimo sąlygos.
Maskva atkakliai neigia teigianti karinę pagalbą separatistams, tačiau Vakarų šalys tvirtina turinčios tvirtų įrodymų, kad moderni ginkluotė ir kovotojai plūsta iš Rusijos į konflikto zoną.