„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Budėti Europos Sąjungos Šiaurės šalių kovinėje grupėje ruošiasi Lietuvos karių būrys

Rugsėjo 25 d. Alytaus miesto apylinkėse Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai surengė vadaviečių skleidimo pratybas.
Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai surengė vadaviečių skleidimo pratybas.
Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai surengė vadaviečių skleidimo pratybas. / Gaivos Veniukevičienės nuotr.

Kartu su kitais bataliono kariais pratybose treniravosi ir iš ulonų suformuotas būrys, kitąmet besiruošiantis budėti ES greitojo reagavimo pajėgose – Europos Sąjungos kovinėje grupėje.

Nuo sausio 1 d. Lietuvos karių būrys pirmąjį pusmetį bus priskirtas budinčiai ES Šiaurės šalių kovinei grupei, suformuotai kartu su kariais iš Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos.

Šiai grupei vadovausianti Švedija, visą junginį sudarys apie 2,4 tūkst. karių.

Be apsaugos būrio, suformuoto iš Birutės bataliono karių, Šiaurės šalių kovinės grupės štabui, karo policijos, remonto, medicinos ir kitiems paramos vienetams taip pat bus deleguoti pavieniai Lietuvos kariai – iš viso 2015 metų pusmetį daugianacionaliniame ES junginyje budės 44 Lietuvos kariai. ES kovinei grupei priskirtas Lietuvos būrys bus atsakingas už pajėgų apsaugą. Jei būtų priimtas sprendimas kovinę grupę panaudoti operacijos rajone, būrys bus pasirengęs vykdyti svarbių asmenų palydą ir apsaugą, patruliavimo, riaušių malšinimo, taip pat ir kovines užduotis su kitais kariais. 

Šiai grupei vadovausianti Švedija, visą junginį sudarys apie 2,4 tūkst. karių.

Budėjimo metu kovinei grupei priskirti Lietuvos kariai aukštos parengties tarnaus savo nuolatinės dislokacijos Lietuvoje vietoje, o jei grupė būtų aktyvuota, jie į nustatytą užduoties rajoną bus pasirengę išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.Planuojama, kad Lietuvos karių kontingento pasirengimas būdėti bus vertinamas per pratybas spalio 13–19 d, visos krovinės grupės parengtis – lapkritį, per pratybas, kurios vyks Švedijoje.

Praėjusių metų antrą pusmetį apie 120 Lietuvos karių, daugiausiai iš Karaliaus Mindaugo husaro bataliono, taip pat budėjo ES junginyje – kovinėje grupėje, suformuotoje kartu su kariais iš Didžiosios Britanijos, Latvijos, Nyderlandų ir Švedijos.

ES kovinės grupės (angl. EU Battle Groups) – tai daugianacionalinės ES greitojo reagavimo pajėgos, suteikiančios galimybę greitai reaguoti į kylančias krizes. Panašiai kaip ir NATO greitojo reagavimo pajėgas, ES kovines grupes sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti pajėgose rotuodamos skiria šalys narės. Šios grupės būna aukštos parengties, greitai išskleidžiamos daugianacionalinės jungtinės pajėgos. Vieną kovinę grupę sudaro apie 2 tūkst. karių.

Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 metais. Nuo 2007 metų pradžios kiekvieną pusmetį budi po dvi kovines grupes, o tai leidžia ES vienu metu vykdyti dvi skirtingas operacijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“