ISTORIJOS PRADŽIA: pagimdžiusi karė išsiųsta iš Afganistano.
Pagimdžiusios karo fronte britų karės nuotraukas rasite čia.
Karė nežinojo, kad laukiasi sūnaus, kol prasidėjo sąrėmiai Afganistane esančioje karinėje stovykloje. Kai mergina pradėjo skųstis didžiuliais pilvo skausmais, ji nuvežta į operacinę − didžiausią Britanijos bazę Helmando provincijoje. Ten kūdikis ir išvydo dienos šviesą.
Britų laikrštis „The Daily Mail“ sekmadienį pranešė, kad karė yra 28-erių Lynette Pearce, Didžiosios Britanijos artilerininkė, iki pat skandalingo gimdymo kovojusi su Talibano grupuotėmis.
Karė nežinojo, kad laukiasi sūnaus, kol prasidėjo sąrėmiai Afganistane esančioje karinėje stovykloje.
Išsiųsta į Didžiąją Britaniją
Pediatrai karę su kūdikiu palydėjo iki Jungtinės Karalystės. Prieš tai L.Pearce buvo kruopščiai apžiūrėta gydytojų ir akušerės. Moteris sakė, kad po gimdymo aštuonių valandų skrydis namo jai neprailgo. Ji tikisi, kad netrukus galės priimti draugus, norinčius aplankyti kūdikį.
Vos prieš dieną L.Pearce draugai žiniasklaidai teigė, kad moteris netveria džiaugsmu tapusi mama. Dalis draugų planuoja aplankyti Lynette ligoninėje Didžiojoje Britanijoje. Gynybos ministerija neatskleidė, kur tiksliai L.Pearce ir jos kūdikis yra prižiūrimi. Tačiau greičiausiai jie yra Johno Radcliffe‘o ligoninėje Oksforde. Šioje ligoninėje pediatrai yra ruošiami darbui karo zonoje.
Sveikinimai „Facebook“ tinkle
L.Pearce yra aistringa „Facebook“ vartotoja ir turi daugiau nei 1 200 draugų iš Britanijos ir Fidžio. Praėjusią naktį daugiau nei 30 žmonių parašė jai sveikinimo žinutes.
„Visi ją sveikina ir tikrai džiaugiasi dėl Lynette. Mes pritrenkti tokios nuostabios žinios. Ji pati negali tuo patikėti lygiai taip pat kaip ir mes. Lynette gyvenimas visiškai pasikeis. Negaliu sulaukti, kada pamatysiu ją. Ją labai palaiko visi draugai ir šeima Didžiojoje Britanijoje bei jos pulke. Ji myli kariuomenę, labai troško kovoti Afganistane. Tam ši moteris buvo tikrai pasiryžusi. Aš esu tikras, kad dabar ji pirmiausia galvos apie sūnų“, − pasakojo anonimu norėjęs likti draugas.
L.Pearce kūdikis gimė penkiomis savaitėmis anksčiau nei turėjo − 34-ąją nėštumo savaitę bastiono stovyklos lauko ligoninėje, kurioje gydytojai labiau pripratę atlikti amputacijas ir traukti kulkas. Tai yra pirmas toks atvejis, kai britų karė pagimdo fronto linijoje. Nuo 2003 metų daugiau nei 200 karių moterų buvo išsiųstos iš Irako ir Afganistano vos pajutusios, kad laukiasi. Tiesa, praėjusiais metais viena karė pagimdė praėjus dviem savaitėms po to, kai pasibaigė jos šešių mėnesių misija.
Kūdikis gimė penkiomis savaitėmis anksčiau nei turėjo − 34-ąją nėštumo savaitę bastiono stovyklos lauko ligoninėje, kurioje gydytojai labiau pripratę atlikti amputacijas ir traukti kulkas.
Vaiko gimimas pribloškė kariuomenės vadus. Nauja gyvybė į pasaulį atėjo praėjus tik keturioms dienoms po kelias gyvybes nusinešusios Talibano grupuotės atakos kariniame dalinyje. Jos metu buvo siekiama nužudyti princą Harį. Po žiauraus užpuolimo penki britų lakūnai buvo sužeisti, o du amerikiečiai jūrų pėstininkai žuvo.
„Mes galime patvirtinti, kad rugsėjo 18 dieną Afganistane tarnaujanti Jungtinės Karalystės kariškė pagimdė berniuką bastiono stovyklos ligoninėje. Kariuomenės policija negali nuspręsti, ar galima leisti nėščiai kariškei būti dislokuotai operacijoms. Šiuo konkrečiu atveju Gynybos ministerija nebuvo informuota apie jos nėštumą“, − teigia Gynybos ministerijos atstovė.
Prieš išvykstant į Afganistaną merginai pradėjo augti svoris
Atvykusi į Britaniją mergina baigė bazinius mokymus ir gavo kulkosvaidininkės sertifikatą. Ji buvo paskirta į Beikerio kareivines netoli Havanto, pravažiavus Hampšyrą. L.Pearce siuntė dalį pinigų iš savo algos nepasiturintiems draugams Fidžyje.
L.Pearce prieš kelionę į karo zoną praėjo griežtą fizinį patikrinimą: penkių mylių bėgimą (8,046 km.), darė atsispaudimus, atsilenkimus. Tačiau neatliko nėštumo testo.
Šiais metais prieš kelionę į Afganistaną merginai akivaizdžiai pradėjo augti svoris. Ją tai sebino, nes L.Pearce labai daug sportavo.
Tuo metu Lynette buvo tikrai sumišusi. Jos įsčiose augo kūdikis, todėl jaugo ir svoris, tačiau tuo metu Lynette neturėjo net minties, kad nešioja sūnų. Ji buvo priblokšta tokių pokyčių, nes stengėsi būti sportiška. Daug dirbo ir didžiavosi, kad galėjo nugalėti daug didesnius už ją karius vyrus ir moteris.
„Svoris nuolat didėjo. Tada ji išvyko į Afganistaną ir mes apie Lynette kurį laiką nieko negirdėjome. Dabar viskas aišku, visi jaučia palengvėjimą. Aš nežinau, kas yra kūdikio tėvas. Lynette yra labai uždaras žmogus kai kalbama apie jos gyvenimą“, − pasakojo L.Pearce draugas.
Aš nežinau, kas yra kūdikio tėvas. Lynette yra labai uždaras žmogus kai kalbama apie jos gyvenimą.
Prieš pasiryždama tarnauti L.Pearce buvo moterų futbolo komandos kapitonė.
L.Pearce yra iš Fidžio. Jos mama dirbo policininke Nadžio mieste. L.Pearce yra puiki sportininkė. Nuo 2007 metų iki 2009 metų ji pakilo iki kapitonės pareigų Nadžio moterų futbolo komandoje. Praėjusiais metais ji išvažiavo iš Fidžio, kad galėtų įgyvendinti savo ambicijas tarnauti armijoje.
„Ji visada buvo entuziastinga ir energinga. Labai nusivyliau, kai ji pranešė, kad palieka Fidžį. Tai sužinojau, kai norėjau ją 2011 metais pakviesti į Pietų Ramiojo vandenyno žaidynes“, − teigė jos futbolo treneris Kamalas Swamy. L.Pearce buvo pasižymėjusi futbole, 2005 metais Fidžio laikraštis apie ją rašė kaip apie Nadžio komandos „Jetsetters“ didvyrę. Komandoje ji žaidė puolėjos pozicijoje. Mergina vadovavo Fidžio nacionalinei rinktinei rungtynėse prieš Tongą ir Australiją.
„Ji buvo didžiulis mūsų nacionalinės rinktinės turtas. Iš savo dukros išgirdau, kad Lynette susilaukė kūdikio, kai tarnavo Afganistane. Dukra man parodė „Facebook“ anketą, kurioje Lynette draugai sveikina ją su kūdikio gimimu“, − pasakojo moterų futbolo asociacijos prezidentė Susan Rao, kurios dukra žaidė futbolą kartu su L.Pearce.