„Mums ypač kelia nerimą galimybė papulti dvigubą pilietybę turintiems asmenims į Lietuvos kariuomenę. Problema yra ta, kad mes nebūtinai galime žinoti, jog asmuo turi dvigubą pilietybę“, – pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė G.Grina.
Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos vadovas Alvydas Šiuparis savo ruožtu tvirtino, kad dabar departamentas stiprina norinčiųjų tarnauti Lietuvos krašto apsaugos sistemoje atranką.
AOTD pranešė, kad iš pernai gautų 2,5 tūkst. paklausimų 301 kandidatas neatitiko keliamų patikimumo reikalavimų.
Rekomenduota tokių asmenų į tarnybą ar darbą krašto apsaugos sistemoje nepriimti ir nesuteikti jiems teisės susipažinti su įslaptinta informacija.
„Dėl asmenų ryšių su atitinkamomis tarnybomis ar šalimis, kurios keltų potencialią grėsmę, yra svarbus klausimas. Atsižvelgiant tiek į šiandieninę situaciją, tiek į situacijos tendencijas, departamente stiprinami pajėgumai daugiau domėtis šiuo klausimu, būtent asmens pažeidžiamumu“, – sakė A.Šiuparis.
Iš pernai gautų 2,5 tūkst. paklausimų 301 kandidatas neatitiko keliamų patikimumo reikalavimų.
Anot departamento direktoriaus, jo vadovaujama institucija tikrina visus asmenis, kurie pretenduoja dirbti krašto apsaugos sistemoje tiek profesionalioje tarnyboje, tiek savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje.
„Patikimumas remiasi tam tikra patikrinimo metodika, kur analizuojamas žmogaus gyvenimas, kokie įvykiai ar tendencijos, kurios sukeltų nepageidaujamas tendencijas šiam asmeniui tarnauti krašto apsaugos sistemoje. Kreipiamas dėmesys tiek į dalykines, tiek į asmenines savybes“, – aiškino AOTD vadovas.
Anot jo, žiūrima, ar asmuo nepiktnaudžiauja alkoholiu, nevartoja narkotikų, ar nėra linkęs nusikalsti, ar negarsėja chuliganiškai poelgiais.
Pirmadienį viešai pateiktame grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime akcentuojamas Rusijos ir Baltarusijos specialiųjų tarnybų dėmesys Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms.