Apie 650 karių gruodžio 7–11 dienomis treniruosis Ukmergėje apgyvendintose vietovėse, kur atliks objekto puolimo, saugumo ir stabilizavimo operacijas, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Pagal pratybų scenarijų, kariai, bendradarbiaudami su vietos valdžios institucijomis ir kitomis vidaus saugumo tarnybomis, reaguos į priešiškų pajėgų ir civilių veiksmus, jų sukuriamus incidentus, vykdys kitas užduotis.
Intensyvesni mokomieji kariniai veiksmai numatomi šiaurinėje Ukmergės miesto pusėje.
Pratybose dalyvaus Algirdo bataliono pagrindu suformuota kovinė grupė, sustiprinta vienetais iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Karo medicinos tarnybos, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės.
Per pratybas miesto gatvėmis važinės šarvuočiai M113 (šarvuočių vikšrai yra su guminėmis pagalvėlėmis, pritaikytomis važiuoti asfaltuota danga), kariniai visureigiai ir sunkvežimiai, mieste patruliuos pėstininkai, bus naudojamos garsinės ir dūminės imitacijos priemonės.
Intensyvesni mokomieji kariniai veiksmai numatomi šiaurinėje Ukmergės miesto pusėje.
Be to, šią savaitę maršrutu Rukla–Ukmergė–Rukla važiuos karinių transporto priemonių kolonos iš Algirdo bataliono. Pasibaigus pratyboms, kariai tuo pačiu maršrutu grįš į nuolatinę dislokacijos vietą Rukloje.
Paskutinę pratybų dieną, penktadienį, Ukmergės miesto centre, šalia Kultūros centro esančioje aikštėje, civiliams bus galima apžiūrėti pratybose naudotą ginkluotę ir techniką.
Nuo praėjusių metų lapkričio 1 dienos budinčias Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgas sudaro dvi batalionų kovinės grupės, sustiprintos Karinių oro pajėgų, Specialiųjų pajėgų ir logistinės paramos elementais. Pirmosios kovinės grupės pagrindą sudaro Algirdo batalionas, antrosios – Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas.
Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos yra pasirengusios reaguoti nedelsiant ir panaudoti kovinę galią siekiant užkirsti kelią priešiškų jėgų veiksmams šalies teritorijoje taikos metu, atsakyti į nekonvencinio karo grėsmes.
Greitojo reagavimo pajėgų dislokacijos vietos priklauso nuo grėsmės lygio ir šalies regiono. Aktyvavimo laikotarpiu pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui, o grupių parengimu rūpinasi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos.