Į Klaipėdos uostą atvyko BALTOPS 2012 pratybose dalyvausiantys Lenkijos kariniai laivai

Šeštadienį į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atvyko du Lenkijos karinių jūrų pajėgų „Liublino“ klasės desantiniai laivai „Poznan“ ir „Krakov“. Jie priklauso pratybų Jūrų pajėgų kontingentui, kuris artimiausiomis dienomis vykdys pasiruošimą tarptautinių pratybų BALTOPS 2012 amfibijų išsilaipinimo į krantą operacijai, kuri pirmą kartą birželio 11 d. bus vykdoma Lietuvos krante.
 „Liublino“ klasės desantiniai laivai „Poznan“ ir „Krakov“
„Liublino“ klasės desantiniai laivai „Poznan“ ir „Krakov“ / Lenkijos karinio laivyno nuotr.

Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad vienas iš pagrindinių BALTOPS 2012 pratybų tikslų – stiprinti saugumą Baltijos regione, atliekant skirtingo pobūdžio karines operacijas. Pasak Lenkijos Karinių jūrų pajėgų karinio laivo „Poznan“ vado pavaduotojo kapitono leitenanto Pavelo Novakovskio, pratybų etapo jūroje tikslas yra treniruotis kartu su NATO pajėgomis amfibijų vykdyti išsilaipinimo operacijas ir bendras operacijas vientisame junginyje.

Lenkijos laivo vado pavaduotojas pasakojo, kad planavimas ir pasiruošimas operacijai įvyko sklandžiai, visi reikalingi atlikti operacijai veiksmai suderinti su Lietuvos ir JAV karinėmis pajėgomis, parinkta tinkama vieta išsilaipinimo operacijai. 

Lenkijos laivo vado pavaduotojas pasakojo, kad planavimas ir pasiruošimas operacijai įvyko sklandžiai, visi reikalingi atlikti operacijai veiksmai suderinti su Lietuvos ir JAV karinėmis pajėgomis, parinkta tinkama vieta išsilaipinimo operacijai. „Amfibijų išsilaipinimo operacijas mūsų laivo įgula vykdo pakankamai dažnai – per paskutinius du mėnesius praleistus vandenyje, kiekvienąkart išplaukdami į jūrą vykdėme šias operacijas. Įvykdyti operaciją mums gali sutrukdyti tik netinkamos oro sąlygos“, – teigė kpt. ltn. P. Novakovskis.

Lenkijos „Liublino“ klasės desantiniai laivai yra bene įspūdingiausi šios BALTOPS 2012 operacijos Lietuvoje dalyviai. Šie laivai yra pritaikyti transportuoti karius ir karinę techniką: korpuso dugnas yra specialiai suprojektuotas, kad galėtų priartėti kuo arčiau kranto ar uosto. Pratybų metu jie transportuos po dvi vikšrines plaukiojančias amfibijas su JAV ir Lietuvos kariais, dalyvausiančiais išsilaipinimo operacijoje Lietuvos pajūryje.

Tarptautinių pratybų BALTOPS 2012 Jūrų pajėgų kontingentui be Lenkijos karinių laivų taip pat priklauso JAV karo laivas „USS Normandy", vadovausiantis operacijai jūroje bei penki Baltijos šalių priešmininės kovos eskadros BALTRON laivai.

Pratybose dalyvaujantis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir nukenksminimo laivas M54 „Kuršis“  kartu su kitais BALTOPS 2012 priešmininiam jūrų komponentui priklausančiais laivais vykdys pratybų scenarijuje numatytą jūros prieigų rajono prie Lietuvos pakrantės dugno žvalgybą tam, kad įvyksiančiai karinei išsilaipinimo į krantą operacijai būtų paruoštos nuo jūrinių minų grėsmės saugios linijos. Šis laivas ypatingas tuo, kad siekiant išvengti minų su magnetiniais sensoriais aktyvavimo, laivo M54 „Kuršis“ korpusas buvo gaminamas iš stiklo pluošto, o visi laivo įrengimai –  iš nemagnetinio metalo. Pratybose dalyvaujantis patrulinis laivas P11 „Žemaitis“ vykdys BALTOPS 2012 priešmininio jūrų komponento apsaugą nuo virvandeninių ir oro taikinių.

BALTOPS 2012 pratybose, kurios vyksta iki birželio 16 d., dalyvauja 12 šalių – JAV, Lietuva, Latvija, Estija, Vokietija, Prancūzija, Danija, Lenkija, Nyderlandai, Gruzija, Rusija ir Švedija. Tarptautinės pratybos BALTOPS 2012 vyksta Baltijos jūros teritoriniuose Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos ir Estijos vandenyse.

Pratybose tobulinamas šalių bendradarbiavimas susidarius krizinei situacijai regione, taip pat stiprinamas saugumas Baltijos jūros regione. Tarptautinių pratybų metu šalių karinių jūrų pajėgų vienetai vykdo bendras jūrų operacijas nuo manevravimo ir patruliavimo iki bendrų operacijų su kitomis karinėmis pajėgomis – oro ir sausumos.

JAV organizuojamos karinės jūrų pratybos BALTOPS vyksta nuo 1972 metų. Per keturiasdešimt pratybų egzistavimo metų, jos išaugo tiek dalyvių skaičiumi, tiek svarba, ir tapo vienos didžiausių pratybų Baltijos jūros regione. Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai pratybose dalyvauja nuo 1994 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs