Iš Vilniaus oro uosto Vengrijos kariai išvyko į Lietuvos kariuomenės poligoną Pabradėje, kur pradės pasirengimą jau kitą savaitę prasidedančioms pratyboms „Geležinis kardas 2014” .
Į Pabradės poligoną jau atgabenta ir Vengrijos kariuomenės karinė technika – ratiniai šarvuočiai BRT-80M ir 80AM, įvairių modifikacijų sunkvežimiai, visureigiai „Mercedes-Benz”, kt. Ją geležinkeliais atsivežė spalio 28 d. atvykusi pirmoji 20 Vengrijos karių grupė.
Lietuvą Vengrijos kariai atvyko iš 5-osios Bocskai Istváno pėstininkų brigados 39-ojo pėstininkų bataliono. Jie yra specialiai parengti NATO greitojo reagavimo pajėgoms ir sertifikuoti pagal NATO kovinio pasirengimo sistemą. 2010 ir 2013 m. batalionas gavo kaip parengto kovai, o šiais metais – kaip ypač gerai parengto vieneto įvertinimą.
39-ojo bataliono kariai yra dalyvavę misijose Afganistane, Kosove ir Bosnijoje, šiais metais bataliono instruktoriai dalyvauja Europos Sąjungos mokymo misijoje Malyje, Afrikoje. 2012 m. bataliono kariai budėjo Europos Sąjungos kovinėje grupėje ir sudarė Vengrijos indėlio šiame vienete pagrindinę dalį.
39-ojo pėstininkų bataliono istorija tęsiasi ir jo tradicijos puoselėjamos jau 258 metus. Jis kilo iš 39-ojo pėstininkų pulko, suformuoto dar 1756 metais Debreceno miesto gynybai.
Kariai į Lietuvą atvyko, vedami 39-ojo bataliono šūkio „Garbė-drąsa- pareiga“.
Vengrijos kariuomenės 5-osios Bocskai Istváno pėstininkų brigados uždavinys – veiksmingai veikti aukšto intensyvumo konfliktuose, kuriems vadovauja nacionalinė ar NATO vadovybė. Taikos metu, be aktyvaus dalyvavo kovinio rengimo programose, brigados kariai yra pasirengę dalyvauti įvairiose taikos rėmimo, krizių valdymo ir nelaimių likvidavimo operacijose.
NATO bataliono dydžio vienetui Lietuvoje priskirti Vengrijos kariai veiks kartu su JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariais.
Kaip ir JAV kariai, vengrai įsikurs Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje.
Lietuva atvykusiems JAV ir Vengrijos kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, užtikrina kitą reikalingą logistinę paramą.
Aljansas, reaguodami į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, yra sustiprinęs Baltijos valstybių oro erdvės (sustiprinta NATO oro policijos misija Baltijos šalyse) ir jūros apsaugą (NATO karinių jūrų pajėgų laivų grupių buvimas Baltijos jūroje).