Tiesa, buvusio CŽV vadovo Davido Petraeuso ir Irano sutarties priešininko Tomo Cottono siūlymas visiškai nevilioja Izraelio atstovų. Galingų bombonešių išlaikymas pareikalautų didelių išlaidų, o mažos ir kompaktiškos Izraelio karinės oro pajėgos iki šiol puikiai susitvarkydavo su užduotimis.
JAV ekspertų teigimu, šis pasiūlymas turėtų būti suprastas ne kaip tiesioginė pagalba Izraeliui, bet amerikiečių konservatyviųjų jėgų bandymas sumenkinti prezidento Baracko Obamos susitarimą su Izraeliu.
Akivaizdu, kad toks pasiūlymas ne tik apsunkintų Izraelio karines pajėgas papildomų lėšų našta, bet ir sulauktų griežto kaimyninių valstybių nepritarimo.
B-52 bombonešiai per valandą skrydžio gali pareikalauti kuro, kuris kainuotų iki 70 tūkstančių dolerių. Tai reiškia, kad dviejų šimtų valandų pratybos gali kainuoti net iki 14 milijonų dolerių kasmet.
100 milijardų dolerių galinčios išleisti JAV karinės oro pajėgos gali sau leisti tokią prabangą, tačiau tik 15 milijardų dolerių bendrą karinį biudžetą turinčiam Izraeliui tai būtų per didelė prabanga.