„Tiesa, kad neturime didesnių bazių, kur įsikūrę mūsų kariai, tokių kaip Rukla. Dar 2006 metais apvažiavome Vilnių ir apžiūrėjome keletą vietų, kur galėtume atkurti naują šiuolaikišką karinę bazę. Nes daugiausia mes dislokuojamės caro laikų arba sovietinėse bazėse. O tokios prie Vilniaus nėra. Mes buvome pradėję ją projektuoti. Tačiau šis planas vėliau buvo numestas į šalį. O dabar mes šį planą atgaivinome ir dirbame, kad ir čia turėtume karinį padalinį, kuriame galėtų dislokuotis ir mūsų kariai, ir sąjungininkai“, – sako J.Olekas.
Kilus agresijai visuomenė turėtų nepanikuoti
„Jei nutiktų taip, kad koks priešas mus pultų, didžioji dalis visuomenės turi dirbti savo darbus, o ginklus į rankas turi imti tie, kurie juos sugeba valdyti. Tai kariai, rezervistai, Šaulių sąjungos nariai. Ir jie tai žino“, – „Laisvosios bangos“ eteryje kalbėjo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
„Kiekvienas kariuomenėje tarnaujantis karys žino savo užduotis, vykdo pratybas. Ir mes vieni, ir su sąjungininkais atidirbame tuos elementus, kurie reikalingi mūsų šalies gynybai. Tie, kurie baigia tarnybą, prirašomi į atsargos rezervą pagal jų gyvenamąją vietą ir turėtų ten prisistatyti. Nes kiekviename mieste ir rajone yra mūsų atsargos taškai, krašto savanorių gynybos pajėgų žmonės, stambesniuose kraštuose – ir mūsų kariai. Tad jie turi čia ir atvykti. O kiti žmonės tiesiog turėtų dirbti savo darbą“, – kalbėjo ministras.