Bataliono kariškių ir civilių bendradarbiavimo vyr. specialistas Darius Stanaitis šią per Lietuvą nuskambėjusią žinią paaiškina kaip nevaržomą karių laisvę kurti.
Kiekvieną dieną kariai nuo 18 val. iki 20.30 val. turi laisvą laiką, per kurį gali skaityti knygas, sportuoti, muzikuoti, žiūrėti televiziją, turi laisvą priėjimą prie interneto. Važiuoja kariai ir į ekskursijas, į kitas išvykas, pavyzdžiui, stebėti krepšinio varžybų į Klaipėdą.
„Muzikiniame projekte dalyvavęs karys Ignotas turi tam gabumų ir sukūrė himną“, – sakė bataliono atstovas.
Ar tai taps tradicija? Bataliono atstovas mano, kad, ko gero, ne.
Tėvynei prisiekę tarnauti kariai ne tik mokosi ginti savo šalį, prasmingai leidžia laisvalaikį, bet ir dalyvauja akcijose.
Spalio 24-ąją himną sukūrusios kuopos kariai dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros paveldo departamento Tauragės skyriaus organizuotoje piliakalnių tvarkymo akcijoje – gražino Karšuvos piliakalnį, esantį Skaudvilės seniūnijoje. Kaip informuoja bataliono atstovai, darbams vadovavo Tauragės kultūros paveldo skyriaus vadovas Edmundas Mažrimas.
Prieš pradedant darbus E.Mažrimas pravedė istorinę paskaitą tema „Karšuvos žemių gynybinė siena“. Nuo piliakalnio buvo šalinami menkaverčiai krūmai, nudžiūvę arba supuvę medžiai, kurie griūdami galėtų pakenkti piliakalnio šlaitams. Iškirtus krūmus, išnešus nuvirtusius medžius, džiaugtasi darbo rezultatu – naujai sušvitusiu Karšuvos piliakalniu.
Kaip praneša Kęstučio batalionas, draugiški ryšiai batalioną ir Tauragės kultūros paveldo tarnybą sieja jau apie septyniolika metų. Bendradarbiaujant su Tauragės kultūros paveldo tarnyba bei seniūnijomis tvarkomos pokario rezistentų žūties vietos, žydų genocido vietos, piliakalniai. Už piliakalnių išsaugojimo darbus Kęstučio batalionas apdovanotas Lietuvos archeologijos draugijos pirmininko Dr. Vykinto Vaitkevičiaus padėka.