„Ataka turi būti greita. Laiko dvejoti nėra“, - rašoma greta šios vaizdo medžiagos.
Puskarininkio Waldemaro Młynarczyko trumpame filmuke rodoma, kaip karo policininkai šturmuoja patalpas, o vėliau vykdo itin svarbaus asmens apsaugą konflikto zonoje.
Per užpuolimą karo policininkai turi net apsaugoti svarbų asmenį, bet ir jį išgabenti iš pavojingos zonos.
Karo policininkai šią užduotį įvykdo.
Apie pratybas
Pratybos „Steadfast Jazz 2013“ lapkričio 2-9 dienomis vyksta Lenkijoje ir Latvijoje. Pratybos tapo prieš tai vykusių septyniolikos pratybų serijos keturiolikoje šalių kulminacija. Pratybos remiasi išgalvotu scenarijumi išgalvotoje šalyje. Jose dalyvaja kitais metais budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. – NRF) perimsiančios sausumos, karinės oro, karinės jūrų pajėgos, taip pat ir specialiųjų operacijų junginiai. Tokio masto pratybų NATO neorganizavo nuo 2006 metų.
Pratybose dalyvauja per 6 tūkst. karių iš dvidešimties Aljansui priklausančių valstybių ir šalių partnerių.
Pratybose „Steadfast Jazz“ dalyvauja ir apie 300 Lietuvos karių, kurie dislokuoti skirtingose vietose Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje. Lietuvos karių kuopa (140 karių) tarptautinio vieneto sudėtyje dalyvauja Lenkijos kariuomenės Dravsko poligone vyksiančiose lauko pratybose.
Šiame poligone taip pat dislokuotos ir Jungtinėse bei Taktinėse oro atakos grupėse veikiantys Lietuvos kariai.
Latvijoje – Adaži poligone išsiskleista NATO Jungtinių pajėgų vadavietė. Jos štabe ir pratybų kontrolės elemente – dalyvauja 10 štabo karininkų ir civilių.
Dar 2 štabo karininkai dislokuoti Norvegijoje įsikūrusiame NATO Jungtiniame kovinio rengimo centre. Be to, Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Lietuvos kariai taip pat užtikrina priimančiosios šalies paramą išskleistai Italijos vadovaujamai NATO greitojo reagavimo pajėgų Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietei.
Pratybose „Steadfast Jazz 2013" treniruojamas ir vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas reaguoti į bet kokio pobūdžio grėsmę bet kurioje pasaulio vietoje, taip pat ir dalyvauti koviniuose veiksmuose. Taip pat jose vertinamas Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume štabo pasirengimas vadovauti NATO jungtinėms operacijoms 2014 metais.
Apie NRF
NATO greitojo reagavimo pajėgos (angl. – NRF) – aukštos parengties, technologiškai pažangios daugianacionalinės NATO pajėgos, į kurias rotacijos būdu visos NATO šalys skiria savo pajėgumus. NRF sudaro valstybių-narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką aukštoje parengtyje budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas.
Priėmus sprendimą, NRF gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba. Šias pajėgas sudaro sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų pajėgų komponentai.
Pirmą kartą šios pajėgos buvo aktyvuotos 2005 metų spalio padėti nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiam Pakistanui. Humanitarinėje operacijoje dalyvavo ir Lietuvos vandenvalos vienetas, suformuotas iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karių ir technikos.
Šiuo metu NRF budi apie 200 Lietuvos karių iš Karinių oro pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Specialiųjų operacijų pajėgų ir LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.