Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva po 2014-ųjų galėtų ruošti Afganistano karius

Lietuva galėtų toliau dalyvauti misijoje Afganistane kaip vietos karius apmokanti šalis, teigia Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Jis BNS sakė, kad su JAV gynybos sekretoriumi Chucku Hageliu aptarė tokią Lietuvos dalyvavimo Afganistano misijoje po 2014-ųjų galimybę.
ANSP ir KPG operacija
Lietuvos kariai Afganistane / KPG-3 karių nuotr.

„Dėl Afganistano tarėmės dėl galimybės po 2014 metų pereiti nuo kovinių veiksmų prie mokymų, patarimų afganų kariams. Galėtų būti įkurti keletas centrų, pavyzdžiui pietuose, vakaruose, kur būtų padedama išlaikyti karių pasirengimą, taip užtikrinant pasiruošimą išlaikyti taiką šalies viduje, ar ginantis nuo išorės grėsmių“, – BNS telefonu iš JAV sakė J.Olekas.

Pasak ministro, Lietuvos instruktoriai yra tinkamai pasirengę tokioms misijoms.

„Mes kalbame apie tokį būdą, kaip dabar mūsų instruktoriai apmoko karius Malyje (Europos Sąjungos karinio mokymo misijoje – BNS). Afganistane Lietuva ir dabar dalyvavo mokymuose, padedant rengti karius. Mūsų kariai yra tinkamai pasiruošę tokioms misijoms“, – teigė ministras.

Rugpjūčio pabaigoje Lietuva oficialiai perdavė atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir taip pabaigė 2005 metų birželį pradėtą ir daugiau nei aštuonerius metus trukusią pirmąją ir didžiausią savo savarankišką tarptautinę misiją – vadovavimą NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Goro provincijos atkūrimo grupei Afganistane. Tai buvo bendras karių ir civilių projektas.

NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje Afganistane toliau tarnauja šalies pietuose dislokuotas Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas, afganistaniečius pilotus rengianti Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė, logistinę paramą teikiantis Nacionalinės paramos elementas, NATO operacijos štabuose tarnaujantys karininkai ir Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos grupė.

Per misijos laikotarpį Goro provincijoje su Lietuvos parama įgyvendinta daugiau nei 200 vystomojo bendradarbiavimo projektų stiprinti valdžios institucijų gebėjimams, kaimo plėtrai, infrastruktūrai gerinti, taip pat švietimo ir sveikatos sektoriuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?