Septyni 3-iajam NATO ryšių batalionui priskirto Lietuvos kariuomenės perdislokuojamo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai bus dislokuoti Turkijoje NATO pajėgų sudėtyje.
NATO yra dislokavusi pajėgumus siekiant sustiprinti Turkijos pietinės sienos apsaugą. Lietuvos kariai pirmą kartą vykdys savarankišką NATO ryšių modulio priežiūrą ir užtikrins jo funkcionavimą.
Lietuva karius šiai operacijai skiria jau antrą kartą – 2014 m. balandžio-rugsėjo mėn. tarnybą Nyderlandų oro gynybos vieneto sudėtyje atliko penki Lietuvos kariai.
PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų, kurias, išskyrus aljanso šalių karines pajėgas, sudaro trys ryšių batalionai bei ankstyvo įspėjimo ir valdymo iš oro lėktuvas AWACS
Šeši Lietuvos kariuomenės ryšių specialistai nuo 2015 m. sausio keturis mėnesius tarnaus NATO misijos Kosove (KFOR) ryšių centro štabe. Lietuvos kariai pakeis jame tarnavusius Lenkijos karius.
Dešimt Lietuvos kariuomenės perdislokuojamo ryšių ir informacinių sistemų modulio karių nuo kitų metų pradžios siunčiami į naują NATO mokymo misiją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support Mission, RSM). Penkis mėnesius Lietuvos kariai tarnaus jungtinėje misijos vadavietėje Kabule.
Vienintelis priskirtas
PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų, kurias, išskyrus aljanso šalių karines pajėgas, sudaro trys ryšių batalionai bei ankstyvo įspėjimo ir valdymo iš oro lėktuvas AWACS (angl. Airborne Warning and Control System).
Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono struktūroje esančio perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio uždavinys – teikti mobiliąją vadovavimo ir valdymo proceso paramą ryšių ir informacinėmis sistemomis NATO laikinosioms arba perdislokuojamoms vadavietėms taip sujungti Lietuvos karinių vienetų ryšių ir informacines sistemas su NATO partnerių ryšių ir informacinėmis sistemomis tarptautinių operacijų metu.