Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokomajame pulke Rukloje sunegalavo šeši klierikai, dalyvaujantys specialiame Pilietinio ugdymo kurse

Pirmadienį Mokomajame pulke Rukloje sunegalavo šeši klierikai, dalyvaujantys specialiame Pilietinio ugdymo kurse. Žinią apie sunegalavusius seminaristus redakcijai patvirtino Krašto apsaugos ministerijos atstovai.
Kunigų seminarijų klierikai Mokomajame pulke Rukloje
Kunigų seminarijų klierikai Mokomajame pulke Rukloje / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Kaip 15min.lt žurnalistui ketvirtadienį teigė KAM Viešųjų ryšių departamento atstovė Viktorija Cieminytė, pirmadienį į Mokomojo pulko medikus dėl įvairių bendro pobūdžio sveikatos negalavimų (skaudėjo koją, pakilęs kraujospūdis, karščių sukelti negalavimai ir kt.) kreipėsi 6 seminaristai. Jie buvo atleisti nuo užsiėmimų – rekomenduota likti kreivinėse, nedalyvauti aktyvesniuose užsiėmimuose.

„Jiems nėra skirtas lovos režimas. Iš jų iki šiol keturi seminaristai pasinaudojo rekomendacijomis ir mokymuose laikinai nedalyvauja“, – teigia V.Cieminytė.

KAM atstovė paneigė gandus, kad šešių seminaristų negalavimo priežastis – išsekimas.

„Seminaristai Mokomajame pulke dalyvauja mokymuose, kurių metu nėra organizuojamos aktyvios karinės pratybos. Tokių mokymų dalyviams nekeliami specialūs fizinės parengties ar sveikatos reikalavimai. Mokymai labiau orientuoti į pilietinį ugdymą ir teorinių būtinųjų žinių apie krašto gynybą bei kariuomenę įgijimą“, – redakcijai teigė V.Cieminytė.

Keturių savaičių specialų Pilietinio ugdymo kursą Mokomajame pulke Rukloje 26 klierikai iš Kauno, Vilniaus ir Telšių kunigų seminarijų pradėjo liepos 16 d. Ta proga išplatintame Krašto apsaugos ministerijos pranešime buvo akcentuota, kad „toks kursas pirmą kartą organizuojamas pagal Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos vyskupų konferencijos bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama bendradarbiauti pilietinio ir patriotinio ugdymo srityje, suteikti klierikams karinio pasirengimo žinių ir įgūdžių, kuriuos jie ateityje galėtų panaudoti kaip būsimi karo kapelionai ar kapelionų padėjėjai, vykdydami karių sielovadą. Kurso tikslas – išugdyti kurso klausytojų savybes bei vertybes, suteikti jiems teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, būtinų ne ginklu ginti valstybę“.

KAM taip pat informavo, kad mokymų metu klierikai turėtų būti supažindinti su kariuomene, jos istorija, su kariuomenės kapeliono veikla, taip pat turėtų mokytis teikti dvasinę pagalbą stresinėse situacijose ar krizių atvejais.

Liepos antroje pusėje 15min.lt žurnalistui apsilankius Mokomajame pulke Rukloje, būrio vadas vyr. leitenantas Deivydas Mažeika sakė, kad specialus Pilietinio ugdymo kursas klierikams yra šiek tiek panašus į bazinį kario kursą. Tačiau, pasak D.Mažeikos, šis kursas yra trumpesnis, kadangi kai kuriems dalykams skiriama mažiau pasiruošimo valandų. Esminis skirtumas – į taktikos pratybas klierikai turi vykti be ginklų.

„Viskas yra taip sugalvota, kad jie turėtų koncentruotis į apsauga. Jie turės išmokti saugotis menamo priešo, todėl į pratybas vyks be ginklų“, – sakė vyr. leitenantas.

Būrio vadas tąkart teigė nepastebėjęs, kad kažkam iš klierikų kariuomenės gyvenimas būtų nepakeliamai sunkus.

„Gal kam nors pirmomis dienomis reikėjo priprasti prie uniformos. Tačiau iš esmės, dirbti su klierikais yra lengviau, nei su jaunuoliais, į kariuomenę atėjusiais iš gatvės. Klierikai pripratę prie disciplinos, jie greičiau įsisavino bendrą rikiuotę, yra paklusnesni, per paskaitas viskuo domisi, užduoda daug klausimų. Jiems viskas įdomu. Kitiems jaunuoliams pirmomis dienomis kariuomenėje būna didžiulius stresas. O klierikai jau yra pasiruošę, jie pripratę prie tvarkos. Jie taip pat keliasi anksti ryte. Seminarijose jie irgi turi griežtą dienotvarkę. Jie pas mus jau atvyko pasiruošę“, – sakė vyr. leitenantas D.Mažeika.

Patys klierikai 15min.lt žurnalistui irgi tvirtino, kad su ypatingais sunkumais jie nesusidūrė, kadangi gyvenimas kunigų seminarijoje ir kariuomenėje yra panašus.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad mums paskirti vadovai yra labai atviri. Jie viską parodo, pataria, viskuo dalijasi. Smagu, kad gyvename kareivinėse. Galime bendrauti su visais kariais. Dažnai jie patys pas mus ateina pasikalbėti“, – liepos antroje pusėje 15min.lt žurnalistui sakė Kauno kunigų seminarijos penktakursis Nerijus Pipiras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs