„Iki šiol neturėjome incidentų, kuriuos būtų galima pavadinti provokacijomis. Baltijos šalių oro erdvė nebuvo pažeista“, – tvirtina K.Stobieckis.
Vis dėlto pastarieji įvykiai Ukrainoje verčia NATO stiprinti savo kontingentą Baltijos šalyse. „Mūsų misija demonstruoja NATO šalių solidarumą, ji yra vykdoma 10 metų, tačiau pirmą kartą – tokia apimtimi. Po įvykių Ukrainoje NATO pajėgos regione buvo sustiprintos“, – kalbėjo Oro policijos misijos vadovas.
Šiuo metu misiją regione vykdo net keturios šalys. Šalia Šiaulių esančiuose Zokniuose dislokuotos lenkų ir britų karinės oro pajėgos, Estijoje – Danijos, o Malborke įsikūrė Prancūzijos naikintuvai, pakeitę į Lietuvą atskridusius Lenkijos MiG-29. „Padidintos pajėgos aiškiai rodo, kad jaučiama galima grėsmė ir norint ją atremti didinamas karių skaičius“, – neslėpė K.Stobieckis.
Lenkijos kariai tvirtina neturintys jokių problemų ir su vietos gyventojais. Esą jie tikrai nėra nusiteikę priešiškai. „Jie mus vertina kaip NATO valstybę. Vietos gyventojai jau priprato, kad 10 metų nuolat yra kurios nors šalies karių, ar tai lenkų, ar vokiečių. Dėl to, kad esame lenkai, tikrai nepajutome ypatingo dėmesio, nei teigiamo, nei neigiamo“, – apie gyvenimą Šiauliuose sakė Lenkijos oro misijos vadas.
Lenkai NATO oro policijos misiją vykdo nuo gegužės 1 dienos, Zokniuose dislokuota 90 Lenkijos karių ir keturi naikintuvai. Šiauliuose, be lenkų, įsikūrė ir Didžiosios Britanijos oro pajėgų naikintuvai.
NATO oro policijos misija virš Baltijos šalių vykdoma nuo 2004 metų. Joje dalyvavo jau 14 NATO šalių.