Apsuptas nedraugiškų šalių ir nuolat kariaujantis Izraelis savo specialiosiose pajėgose turi įkūręs daugybę padalinių. Vieni slaptesni, kiti mažiau slapti. Specialus kinologų padalinys „Oketz“ savo veiklos pradžioje irgi buvo įslaptintas. O šiandien šiuo padaliniu šalis didžiuojasi.
„Šunų pagalbos reikia kiekvienam koviniam armijos padaliniui – nuo sprogmenų aptikimo iki pastatų apžiūrios. „Oketz“ šiuos kariuomenės poreikius patenkina. Padalinio kariai su savo treniruotais augintiniais gali dirbti su bet kuriuo Izraelio kariuomenės vienetu. Padalinyje paruošti atakos šunys, pėdsekiai ar sprogmenų paieškos šunys“, – skelbia pati Izraelio kariuomenė.
Padalinys buvo įkurtas daugiau kaip prieš pusę šimto metų ir iš pradžių buvo slaptas. Jo veikla išslaptinta tik 1980 m.
Šiandien padalinį „Oketz“ sudaro keturios kuopos: paieškos ir gelbėjimo kuopa (užsiima žmonių paieška ir gelbėjimo darbais), tarnybinės paieškos kuopa (užsiima įtariamųjų persekiojimu ir sulaikymu), išminavimo kuopa (sprogmenų paieška) ir antiteroristinė kuopa (užsiima teroristų, esančių priedangose, sulaikymu).
Izraelio specialiosios pajėgos savo veikloje gudriai pasinaudojo tuo, kad pagal Islamą, šuo laikomas nešvariu gyvūnu, kontaktas su juo draudžiamas – jei savižudis sprogdintojas susisprogdins kartu su šunimi, jis bus „suteptas“, netaps kankiniu ir į rojų nepaklius.
Skaičiuojama, kad per dešimtmetį nuo 2002 m. šio specialaus padalinio kariai su savo šunimis pasinaudodami tokia savižudžių psichologija sugebėjo užkirsti kelią daugiau kaip dviem šimtams savižudžių išpuolių.
Nuo 2004 m. į padalinį priimamos ir čia gali tarnauti ir moterys kariškės.
Išlaikyti tokį padalinį – brangus malonumas. Šunys dažniausiai perkami užsienyje, vieno būsimojo keturkojo kario kaina gali siekti ir 10 tūkst. dolerių. Vieno šuns išlaikymas vidutiniškai kainuoja apie tūkstantį dolerių per mėnesį.
Paprastai šuo tarnybai paruošiamas per metus. Jo tarnyba kariuomenėje negali viršyti 7-8 metų. Baigę karinę tarnybą geros sveikatos šunys dažniausiai pervedami į policijos padalinius arba tampa „civiliokais“ ir su savo šeimininku iš kareivinių grįžta namo.
Dažniausiai šiame specialiame padalinyje tarnauja belgų, vokiečių ir olandų aviganiai.