Raketinis oro gynybos kompleksas „Stinger“ yra skirtas teritorijų ir svarbių objektų gynybai nuo antpuolių iš oro. Sistemoje naudojamos raketos, kurios gali sunaikinti priešišką orlaivį ar kitą taikinį 5 kilometrų atstumu ir daugiau nei 3 kilometrų aukštyje.
„Šita sistema yra visų pirma artimo nuotolio sistema ir pagal savo galimybes ji užtikrintų visų oro taikinių, kurie skrenda žemai, likvidavimą“, – aiškina Oro gynybos bataliono vadas mjr. Vitalis Sandrejevas.
Trečiadienį nuo karinio laivo „Jotvingis“ denio buvo paleistos 4 kovinės raketos, jos numušė vandens paviršiuje ir ore buvusius taikinius
Trečiadienį nuo karinio laivo „Jotvingis“ denio buvo paleistos 4 kovinės raketos, jos numušė vandens paviršiuje ir ore buvusius taikinius. Oro gynybos batalionas panašias šaudymo pratybas rengia kasmet, tačiau į oro taikinius nuo laivo denio kariai šaudė pirmą kartą. Pirmą kartą Lietuvos kariuomenės istorijoje išbandyti ir savi – Kauno technologijų universiteto gynybos technologijų instituto mokslininkų sukurti –taikiniai-raketos, kurios atitinka naikintuvų greitį ir skleidžiamą šilumą.
„Šitos sistemos yra tikrai efektingos, jas naudoja daug NATO valstybių. Aš manau, kad tikrai yra didelis pasiekimas, kad mes patys gebame pasigaminti oro taikinius, kuriuos patys galime ir sunaikinti. Mums nereikia važiuot į kitas valstybes, seniau taip ir darydavom “, – sako kariuomenės vadas Arvydas Pocius.
Netrukus laivas „Jotvingis“ pirmą kartą kariuomenės istorijoje pradės vadovauti NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginiui, kurį sudaro 7 NATO valstybių kariniai laivai
Netrukus laivas „Jotvingis“ pirmą kartą kariuomenės istorijoje pradės vadovauti NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginiui, kurį sudaro 7 NATO valstybių kariniai laivai.
„Šios dienos bendros pratybos su oro batalionu buvo vienas iš pasirengimo etapų šito vadovavimo perėmimui, kurio metu mes atidirbom priešlektuvinės gynybos elementus ir sąveiką su kariais, kurie budėjimo metu iš oro gynybos bataliono bus dislokuoti mūsų laive“, – teigia NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio vadas komd. Giedrius Premeneckas.
Pratybos Baltijos jūroje truks iki savaitės pabaigos.