Kariai tobulino šaudymo ir taiklumo įgūdžius – šaudė į 2 kilometrų atstumu esančius šarvuotus taikinius.
Kovinio šaudymo treniruotės yra dalis bendrų Lietuvos ir JAV karių pratybų „Ulono įniršis“, kurios truks dvi savaites.
„Lietuvos ir JAV padalinių naudojamos prieštankinės ginkluotės sistemos kiek skiriasi, tačiau tokios pratybos labai naudingos. Abiejų besitreniruojančių šalių kariams pratybose sukuriamos maksimaliai artimos mūšiui sąlygos“, – sakė šaudymo pratybas stebėjęs Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.
Birutės ulonų bataliono vadas majoras Darius Bernotas pabrėžė, kad tokių pratybų metu prieštankines sistemas valdantys kariai ne tik susipažįsta su įvairia ginkluote, bet ir profesionaliai išmoksta prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų.
„Pirmąjį šūvį lietuviai kariai atliko vos po dienos mokymų su amerikiečių naudojama prieštankinės ginkluotės sistema“, – sakė D.Bernotas.
Pirmąjį šūvį lietuviai kariai atliko vos po dienos mokymų su amerikiečių naudojama prieštankinės ginkluotės sistema, – sakė D.Bernotas.
Antrąją pratybų savaitę suplanuotos situacinio rengimo treniruotės, susidedančios iš puolimo, gynybos ir judėjimo į sąlytį su priešu. Puolimo operacijų ir karinės technikos gabenimo oru operacijos metu kariams paramą teiks JAV 12-osios oro paramos brigados sraigtasparniai UH-60 „Black Hawk“.
JAV kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados kariai Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje dislokuoti nuo birželio.
Alytuje JAV kariai tarnaus iki rugpjūčio vidurio, vėliau persikels ir pratybas tęs su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais Panevėžyje.
Rotuojami JAV kariuomenės Sausumos pajėgų kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuojami nuo praėjusių metų pavasario kaip dalis JAV operacijos „Atlantic Resolve“ (liet. „Atlanto ryžtas“) Rytų Europoje.
Operacijoje „Atlantic Resolve“ dalyvaujantys rotuojami kontingentai yra viena iš priemonių, kurių NATO ėmėsi reaguodamas į pakitusią saugumo situaciją regione ir stiprindamas Baltijos valstybių ir Lenkijos saugumą po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.
Atvykę JAV kariai įsitraukia į visas pagrindines Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse rengiamas pratybas.
Lietuva atvykusiems JAV kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą - užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, teikia kitą logistinę paramą.