Praktinių užsiėmimų metu Sausumos pajėgų padalinių kariai vykdė kurso instruktorių nurodytas kovines užduotis.
„Naudodamiesi šarvuotais transporteriais M113 ir jame esama ginkluote kariai poligone treniravosi įveikti minų laukus, evakuoti sugedusias transporto priemones, taip pat išnaudojant ugnies galią greitai reaguoti patekus į pasalą, tiesioginį ir netiesioginį apšaudymą“, – sakė Mokymo centro ekspertas štabo seržantas Vaidotas Augulis.
Pasak Mokymo centro instruktoriaus, šarvuočių vadai rengiami greitai ir efektyviai reaguoti į iššūkius nuolat besikeičiančioje aplinkoje, todėl didelis dėmesys skiriamas karių įgūdžių lavinimui orientuojantis vietovėje šviesiu ir tamsiu paros metu. Kurso instruktoriai prieš kiekvieną kariams skirtą užduotį pirmiausiai patikrina, ar šarvuočių vadai teisingai išnagrinėjo užduotį ir yra pasirengę ją įvykdyti numatydami įvairius kliūčių ar artilerijos apšaudymo zonų įveikimo būdus.
Geriausiu šarvuočių vadų kurso dalyviu pasibaigus pratyboms išrinktas vyresnysis eilinis Sergejus Dulovas, tarnaujantis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione.
Pratybų dalyviams Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai įrengė kliūtis ir nepagailėjo imitacinių sprogimų, tariamų priešininkų atakuojančias grupes sudarė Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai. Būsimiems šarvuočių vadams pratybų metu sudaromos realias mūšio sąlygos, kurios, pasak instruktorių, ne tik užgrūdina karius, bet ir leidžia įvertinti vadų sprendimus.
Šarvuočio vado kursą organizavo ir pratyboms vadovavo Juozo Lukšos mokymo centro instruktoriai, jiems taip pat talkino Algirdo mechanizuotojo pėstininkų, Karaliaus Mindaugo husarų ir Birutės ulonų batalionų kariai.
Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras organizuoja ir vykdo Sausumos pajėgų karių mokymą, karinių vienetų taktinį kovinį rengimą, užtikrina karinę ekspertizę manevro, karo inžinerijos, žvalgybos ir paramos ugnimi srityse.