„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Seimas patvirtino, kaip dirbtų karo ar nepaprastosios padėties atveju

Seimas ketvirtadienį patvirtino, kaip dirbtų karo, mobilizacijos ir nepaprastosios padėties atveju. Priimti atitinkami Seimo statuto, Karo padėties, Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos, Nepaprastosios padėties įstatymų pakeitimai.
Artūras Paulauskas
Artūras Paulauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Yra ypatingų atvejų, kai turi būti šiek tiek kitokia darbo tvarka. Mes gavome Seimo pirmininkės pavedimą peržiūrėti teisės normas ir pateikti, kaip turėtų veikti Seimas ypatingais atvejais – kai skelbiama karo padėtis, esant mobilizacijai ir nepaprastajai padėčiai“, – pristatydamas pakeitimus sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Artūras Paulauskas.

Pataisos nepaprastosios, karo ar mobilizacijos padėties atveju daugiau galių suteiktų Seimo valdybai – ji turėtų galimybę operatyviau šaukti posėdžius, didesnius įgaliojimus reguliuojant Seimo darbą. Ekstremaliomis sąlygomis Seimo nariai į sesiją ar posėdį būtų sušaukiami per 4 valandas.

Numatyti saugikliai, kad Seimui sprendžiant dėl karo padėties paskelbimo, mobilizacijos nebūtų įsivelta į ginčus ir sprendimai nestrigtų.

Taip pat numatyti saugikliai, kad Seimui sprendžiant dėl karo padėties paskelbimo, mobilizacijos nebūtų įsivelta į ginčus ir sprendimai nestrigtų – projektų svarstymui pagrindinis komitetas bus neskiriamas, nedaromos pertraukos, nesvarstomi Seimo narių pasiūlymai.

Pasak NSGK vadovo, yra numatyta ir kur Seimas dirbtų, jei tektų apleisti Parlamento rūmus, tačiau vietos neskelbiamos. „Jei Seimas negalėtų dirbti šiose patalpose, yra numatytos kitos vietos, kurios neskelbiamos garsiai. Seimo kanceliarija turi mobilizacijos planą, ir ten numatytos vietos, kur Seimas galėtų persikelti“, – sakė A.Paulauskas.

„Bendras principas – Seimas turi veikti“, – apie pataisas sakė Seimo komiteto vadovas.

Mobilizacijos ar karo padėties atveju būtų sustabdytas Seimo komitetų ir komisijų darbas, išskyrus Europos reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Teisės ir teisėtvarkos bei Užsienio reikalų komitetus, nebūtų organizuojami ir seniūnų sueigos posėdžiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs