Tarptautiniai stebėtojai nerimauja dėl intensyvėjančio smurto Rytų Ukrainoje

Tarptautiniai stebėtojai antradienį griežtai perspėjo dėl intensyvėjančio smurto Ukrainos rytuose
Smogikų karinė technika prie Donecko 2014 m. lapkričio 09 d.
Smogikų karinė technika prie Donecko 2014 m. lapkričio 09 d. / „Scanpix“/AP nuotr.

Tuo tarpu Nyderlandų tyrėjai, tikėjęsi paimti daugiau nuolaužų iš Malaizijos keleivinio lainerio katastrofos vietos, buvo priversti atsitraukti dėl pavojaus saugumui.

Tuo tarpu Nyderlandų tyrėjai, tikėjęsi paimti daugiau nuolaužų iš Malaizijos keleivinio lainerio katastrofos vietos, buvo priversti atsitraukti dėl pavojaus saugumui.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pareiškė, kad padėtis karo nuniokotame rytiniame regione, kuriame didėja neramumų pavojus, tikriausiai dar labiau pablogės, o Ukrainos ambasadorius prie Jungtinių Tautų (JT) griežtai įspėjo, kad Maskva planuoja didelio masto karinį puolimą.

„Manau, kad Jungtinės Tautos turi būti kiek įmanoma greičiau informuotos, jog Rusija planuoja didelio masto invaziją į Ukrainą. Tai įrodo naujausi faktai, nepaliekantys jokių abejonių“, – pabrėžė ambasadorius Jurijus Serhejevas.

Ukrainos rytuose nuo rugsėjo galioja trapios paliaubos, bet jos dažnai pažeidžiamos lokalių susirėmimų.

„Smurto lygis Rytų Ukrainoje ir tolesnio eskalavimo rizika išlieka dideli ir toliau auga“, – per spaudos konferenciją Kijeve sakė ESBO Specialiosios stebėjimo misijos Ukrainoje atstovas Michaelas Bociurkiwas. 

Anksčiau antradienį ESBO stebėtojai pranešė matę karinę koloną, kurią sudarė 43 sunkvežimiai be jokių atpažinimo ženklų, iš kurių penki tempė sunkiąsias haubicas, o kiti penki vežė salvinės raketų ugnies sistemas.

Anksčiau antradienį ESBO stebėtojai pranešė matę karinę koloną, kurią sudarė 43 sunkvežimiai be jokių atpažinimo ženklų, iš kurių penki tempė sunkiąsias haubicas, o kiti penki vežė salvinės raketų ugnies sistemas. Ta kolona judėjo prorusiškų teroristų tvirtovės Donecko link.

Ši informacija buvo naujausia iš virtinės pranešimų apie pastebėtus nepažymėtus sunkvežimius ir sunkiąją ginkluotę teroristų kontroliuojamose teritorijose. Ukraina ir Vakarų šalys įsitikinusios, kad ta technika plūsta iš Rusijos. 

Dar vienu didėjančio smurto ženklu tapo Ukrainos kariuomenės pranešimai, jog žuvo dar penki vyriausybinių pajėgų kariai ir devyni buvo sužeisti. Per septynis mėnesius vykstantį kruviną konfliktą vyriausybinės pajėgos jau neteko 1052 savo narių.

Iš viso nuo balandžio karas Rytų Ukrainoje pareikalavo jau per 4000 žmonių gyvybių, rodo JT statistika.

Tuo tarpu olandų tyrėjai, kurie tikėjosi pradėti rinkti nuolaužas oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo, kuriam sudužus liepą žuvo 298 žmonės, katastrofos vietoje, toliau mėgina susitarti su smogikais dėl galimybės dirbti toje teritorijoje.

Ekspertų grupė antradienį aplankė katastrofos vietą ir rado žmonių palaikų bei dvejus tapatybės dokumentus, kurie bus išsiųsti į Nyderlandus.

Tačiau dėl trapios saugumo padėties neįmanoma prognozuoti, kada darbai galės būti tęsiami, sakoma Nyderlandų saugumo ir teisingumo ministerijos paskelbtame pranešime.

Ukraina, palaikoma Vakarų šalių, kaltina Rusiją perdavus promaskvietiškiems smogikams zenitinį raketų kompleksą „Buk“, iš kurio buvo numuštas Malaizijos laineris. .

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai