Ukrainos kario istorija: „Mano vaikui vos treji, tačiau jam jau žyla plaukai“

Ukrainiečiui kariškiui Artiomui dabar 37-eri. Taikos metu jis nebuvo karys. Dirbo didelėje bendrovėje, kurios vienas iš verslų – prekyba avalyne. Prekiavo aukštos kokybės batais. Dar prieš pusantrų metų jis nė nemanė, kad teks kariauti, kad jo vaikas iš paniškos karo baimės pražils, kad jo gyvenimo moteris, neatlaikiusi įtampos, jį paliks.
Mariupolio fronte
Mariupolio fronte / Alvydo Januševičiaus nuotr.

„Anksčiau gyvenau Donecke. Sukome verslą – prekiavome „Ecco“, „Geox“, „Bally“, „Lloyd“ batais. Donecke turėjome keliolika parduotuvių, kurias aptarnaudavome“, – pradeda pasakojimą vyras, prieš metus pasirinkęs kariškio profesiją.

Anot Artiomo, situacija Donecke keitėsi labai greitai ir netikėtai. Slovjanską užėmė teroristas Igoris Girkinas, kuris, kaip manoma, tuomet savo žinioje turėjo 50 pasekėjų, taip pat su juo dirbo 200 Rusijos specialiųjų tarnybų žmonių.

Donecke tuo metu jau veikė „Vostoko“ ir „Oploto“ grupuotės, kurios iš pažiūros realaus pavojaus visuomenei nekėlė.

Daugiau nei įsitikinęs – Rusija sukurstė karą Ukrainoje.

„Kai į Donecką įžengė I.Girkinas, situacija iš esmės pasikeitė. Nusprendėme verslą sustabdyti ir palaukti, kol viskas nurims. Nesitikėjome, kad viskas toliau taip klostysis. Tikėjomės, kad Ukraina iš rusų Donecką tikrai atims“, – pasakojo Artiomas.

Vyras drąsiai sako „rusai“, nes yra daugiau nei įsitikinęs – Rusija sukurstė ir tebekursto karą Ukrainoje. Separatistų valdomoje teritorijoje pilna šios didžiulės kaimynės kariuomenės.

Planas – apgauti teroristus ir nemokėti nė grivinos

Tapo aišku, kad jokia ekonominė veikla toliau čia vystytis negali. Joks normalus verslas neveikia karo metu. Nuspręsta išvežti produkciją iš teroristų valdomos Ukrainos zonos, kurią apsišaukėliai pasivadino DNR.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Doneckas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Doneckas

Jau pernai vasarą buvo sudėtinga išvežti prekes, tačiau vyrai dirbo išsijuosę. Viską išvežė – pergabeno per DNR banditų saugomas užkardas – išskyrus „Intertop“ parduotuvėje buvusius batus. Jų vertė – 660 tūkstančių JAV dolerių.

Klastojome įvairius blankus, antspaudus, apgaudinėjome teroristus. 

„Klastojome įvairius blankus, antspaudus, apgaudinėjome teroristus. Tačiau kartą atvyko ginkluoti veikėjai. Prisistatė kaip DNR saugumas. Jie mušė mūsų bendradarbius buožėmis, kai kuriuos įkalino savo rūsiuose“, – pasakojo Artiomas.

Tuo viskas nesibaigė. Vadinamasis „saugumas“ staiga kažkur dingo. Parduotuvę su visa produkcija netrukus visi užmiršo, nes šią zoną savo žinion perėmė kiti banditai. Artiomas su draugais sugebėjo paimti visas prekes iš užrakintos parduotuvės ir išgabenti jas į slaptą vietą.

VIDEO: Донецьк.

Kas toliau? „Mes suorganizuosime DNR grupuočių papirkimą ir išgabensime visas prekes iš banditų kontroliuojamos teritorijos. Mes vėl juos visus apgausime – jie negaus nė vieno dolerio. Nė vienos grivinos. Tie banditai jau pradeda vienas kitą ėsti. Duoti jiems pinigų, reiškia prisidėti prie mūsų karių žudymo. Iš tiesų mums nerūpi tie palikti tūkstančiai. Ukrainos dalis, kurią jie užgrobė, verta milijardų. Mūsų tikslas – priešą silpninti“, – pasakojo vyras. 

Trimetis jau žyla nuo karo siaubo

Artiomas teigia, kad DNR savivaliaujančios banditiškos grupuotės šiuo metu tik parazituoja – nevykdo jokios konstruktyvios veiklos. Paprasti žmonės, kuriems nėra galimybių pabėgti į neužgrobtą Ukrainos dalį, gyvena be jokios motyvacijos stengtis ar ką nors kurti. Laukia, kol kas nors pasikeis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų