VST teigimu, tarnybos nuolatinė parengtis taikos metu yra maksimaliai priartinta karo metui. Pernai buvo patvirtintas tarnybos mobilizacinis planas. VST pernai iniciavo ginkluotųjų pareigų mobilizacinių ir operacinių planų pakeitimus, tikslino karo meto užduotis, pareigūnų statusą karo metu.
Ministras vertino gerai
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigė pareigūnų pasiruošimą vykdyti šią funkciją vertinantis gerai.
„Tai yra pakankamai aukštos parengties pareigūnai ir net neabejoju, kad esant situacijai tikrai tarnybos pareigūnai įvykdytų tuos uždavinius“, – sakė S.Skvernelis.
Jo teigimu, svarbu, kad pareigūnai turėtų tiek praktinių žinių ir patirties, kaip elgtis, tiek reikiamų priemonių valstybės gynybai.
„Žinant šitą geopolitinę situaciją, tam tikri uždaviniai kyla į viršų. Tai krašto gynimas ir šitos funkcijos įgyvendinimas karo atveju yra esminis dalykas. Tai turi būti ne tik popieriniai planai ir dokumentai, bet turi būti ir patikrinta sąlyga, kaip tai realiai veiktų, kaip tai realiai darbuotųsi. Tas darbas yra daromas, nuolatinės pratybos yra vykdomos, bet reikalinga pažiūrėti ir tos ginkluotės suderinamumas, ginklų įsigijimas. Kad žmonės, kurie įsilietų atitinkamoje situacijoje į karinių pajėgų tarpą, būtų tinkamai ir apmokyti, ir motyvuoti, ir ginkluoti“, – sakė ministras.
Pernai priimtose Karo padėties įstatymo pataisose numatyta, kad įvedus karo padėtį Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos ir Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai ir specialistai taptų pavaldūs ginkluotųjų pajėgų vadui ir savo veikos tęstinumą užtikrintų tiek, kiek to reikėtų karo padėties metu.