Apie tai generolas prabilo pirmadienį, taip pat teigdamas, kad skraidoma buvo ir netoli Kalifornijos krantų bei šalia JAV priklausančios Guamo salos Ramiajame vandenyne. Daugiau informacijos apie šį incidentą jis nepateikė.
„Jie nori parodyti, kad gali tai padaryti, bet taip pat renka žvalgybinę informaciją“, – aiškino generolas. Rusijos kariškiai stebėjo ir Pietų Korėjos bei Japonijos karinius mokymus, kuriuose dalyvavo amerikiečiai.
Tai, kas vyksta Ukrainoje, mums yra iššūkis ne tik Europoje, bet ir Azijos regione bei Ramiajame vandenyne, – kalbėjo H.Carlisle'as.
Anot H.Carlisle'o, Rusija smarkiai padidino patruliavimą prie Japonijos salų ir Korėjos pusiasalio. „Pastebėjome ir suaktyvėjusius laivus“, – pridūrė jis.
Kalbėdamas Vašingtono Strateginių ir tarptautinių studijų centre (CSIS), H.Carlisle'as pranešė ir apie tai, kad virš Guamo amerikiečių naikintuvas F-15 perėmė Rusijos bombonešį Tu-95 (pagal NATO standartus – „Bear“).
„Tai, kas vyksta Ukrainoje, mums yra iššūkis ne tik Europoje, bet ir Azijos regione bei Ramiajame vandenyne“, – kalbėjo generolas.
JAV ekspertams toks Rusijos elgesys primena Šaltąjį karą.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dar 2007 metų rugpjūtį pranešė, kad atsakant į grėsmes iš kitų šalių Rusijos bombonešiai vėl pradeda skraidyti už šalies ribų. Tokie skrydžiai buvo nutraukti 1992 metais, galutinai pasibaigus Šaltajam karui.