Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Alisa Miniotaitė: Išaugusi šuniuko reikšmė

Per dvidešimtį metų vadovavimo ir dėstymo patirties nepamenu laikų, kai žmonės neišeitų į paskaitas ar į darbą dėl to, kad susirgo šuniukas. Šiandien tai nebestebina.
Dr. Alisa Miniotaitė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Lyderystės modulio vadovė
Dr. Alisa Miniotaitė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Lyderystės modulio vadovė / Asmeninio arch. nuotr.

Keturkojai augintiniai turi savo rūbų ir aksesuarų parduotuves, miega vaikiškose lovelėse, reguliariai vaikšto pas kirpėją ir, norėjau parašyti, kosmetologą...

Apie ką visa tai?

Atlikti tyrimai (Levis, 2017) parodė, kad esame empatiškesni vaikams ir šunims labiau nei suaugusiems ir į gyvūnus žvelgiame kaip į mažus vaikus. Mes prisirišame prie jų, dovanojame jiems meilę, nes gyvūnėliai negali pasirūpinti savimi, apginti savo teisių, todėl norime kovoti už juos. Vaikai ir gyvūnai yra nekalti, tad siekiame juos globoti, jais rūpintis, apgobti šiluma. Veikiausiai tenkiname svarbius savo poreikius. Įdomu, kad moterys yra labiau linkusios į tokį elgesį.

Kodėl dar šuniukas toks patogus meilės objektas? Jis myli mus besąlygiška meile, niekada neišduos, jis nesusierzina dėl mūsų elgesio, nieko iš mūsų nesitiki, nekelia reikalavimų, jam nesvarbu, ar esi lieknas, ar storas, ar spuoguotas, jis nežino žodžio „trūkumai“ ir tiesiog nori būti kartu.

Kalbant apie besąlygišką meilę, visišką priėmimą – suaugusių santykių pasaulyje jis tiesiog neegzistuoja. Tiesą sakant, juk net patys savęs nemylime tokia meile.

Kalbant apie besąlygišką meilę, visišką priėmimą – suaugusių santykių pasaulyje jis tiesiog neegzistuoja.

Gyvūnėlio draugijoje mūsų kūnas atsipalaiduoja, mažėja streso hormono kortizolio lygis, normalizuoja širdies ritmas.

Nors mėgavimasis gyvūnėlio draugija turi daug privalumų, toks elgesys gali būti būdas pabėgti nuo rimtesnių suaugusių santykių, stoti akistaton su nepatogia tiesa, priimti savo ir kito trūkumus, kurti žymiai sudėtingesnius santykius su žmogumi, jau nekalbu apie reikšmingesnes tokio pabėgimo pasekmes – brandą, nevystomus socialinius gebėjimus ir mažėjantį gimstamumą.

Šuniuką paversti viso savo gyvenimo centrine ašimi yra infantilu.

Šuniuką paversti viso savo gyvenimo centrine ašimi yra infantilu. Kita vertus, niekas neprivalo keistis dėl kito ar būti kažkokiu brandžiu. Mylėkime šuniukus į valias. Juk tai mūsų maži mieli gyvi žaisliukai, suteikiantys tai, kas mums svarbu, ir užpildantis tas tuštumas, kurių negalime užpildyti patys.

Įdomu, ar šuniuko priežiūra ligos atveju ateityje bus įtvirtinta oficialiu kompensuojamu artimo priežiūros nedarbingumu. Ką gali žinoti. Pasaulis keičiasi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais