Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Alisa Miniotaitė: Nauja karta iš organizacijų tikisi daugiau

Vadinama tūkstantmečio karta, gimusi 1977–2000 m., šiuo metu dominuoja organizacijose (sudaro apie 70 proc. darbuotojų) ir smarkiai jas keičia. Organizacijų elgsenos specialistai šiuos asmenis, ypač gimusius 1990–2000 m., vadina „kempiniukais“ – galinčiais sugerti itin daug dėmesio ir grįžtamojo ryšio.
Alisa Miniotaitė
Alisa Miniotaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pagrindinė šių dienų vertybė yra sėkmė. Ją dar labiau sustiprino socialinių tinklų, skatinančių kas dieną dalytis savo sėkmės istorijomis, poveikis. Todėl jaunoji karta nori, kad ir vadovai, ir įmonės padėtų šią sėkmę pasiekti. Tai reikšminga kiekvienos sukurtos darbo vietos funkcija – padėti darbuotojui būti sėkmingu.

Dažnam žmogui darbas – visas jo gyvenimas, užgožiantis asmeninius poreikius, laiką sau. Darbas ir karjeros prioritetai svarbiausi. Šiuolaikinis gyventojas, planuodamas laiką, visų pirma, į kalendorių surašo darbo užduotis, o tik vėliau, jei lieka laiko (o jo nelieka) – asmeninio gyvenimo planus ir prioritetus.

Jei norime, kad šeimai ir sau būtų laiko, visgi reikėtų kalendoriuje pradėti nuo erdvių rezervavimo šioms gyvenimo dalims.

Pasaulinė tendencija, apie kurią rašiau ankstesniuose komentaruose, – darbo ir asmenio gyvenimo suliejimas, ribų ištrynimas. Namai prie darbo, darbas namuose, vaikų darželiai biuruose, lankstus darbo grafikas. Panašiai kaip mobilūs telefonai – skirti palengvinti, pagreitinti komunikaciją, taupyti laiką, o rezultatas – niekam laiko nebėra, telefonai įsiskverbę į atokiausias asmenines erdves, laikas planuojamas minutėmis. Net neabejoju, jei patogumo dėlei bandysime sulieti darbą ir asmeninį gyvenimą, pastarojo nebeliks. Jau nebelieka.

Jaunajai kartai darbe svarbiausia išpildyti save – realizuoti talentus, gebėjimus, sutikti naujus žmones, įgyti draugų, išmokti naujų kompetencijų ir prisidėti prie geresnio pasaulio. Prasmė ir atsakomybė dar niekada nebuvo tokios svarbios. Tyrimų duomenis, darbo prasmės suvokimas daro didžiausią įtaką pasitenkinimo darbu jausmui.

Todėl dvidešimtmečiai–trisdešimtmečiai iš savo vadovų darbe tikisi penkių dalykų:

  • Pagalbos planuojant karjerą;
  • Tiesaus grįžtamojo ryšio;
  • Mentorystės ir koučingo;
  • Aiškių organizacijos vertybių įvardijimo;
  • Lankstaus darbo grafiko, pritaikant jį prie asmeninių poreikių.

Jau seniai organizacija nėra tik uždarbis. Darbdavys – svarbus gyvenimo partneris.

Dr. Alisa Miniotaitė yra vadovavimo ir lyderystės ekspertė, UAB „ALISA MANAGEMENT LABORATORY“ įkūrėja, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Lyderystės programos vadovė.

Komentaras skelbtas Žinių radijo laidoje „Lyderio dilema“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos