Jaučiu, kaip užplūsta pasidygėjimas ir nusivylimas. Ta pilvą sukanti šabloniška frazė – požiūris į žmogų. Kartais iš Vakarų perimame ir su užmoju taikome ne pačias šauniausias madas ir idėjas.
„Tapti geriausia savo versija“ siūlo matyti asmenybę kaip produktą, kurį galima, o tiksliau – BŪTINA, tobulinti. Žinoma, interesantas – industrija: konsultavimo, mokymų, įvairių sričių tobulinimo, leidybos ir pan. Nesukūrę poreikio tobulėti dalis tiekėjų šioje žemėje nebeturėtų ką veikti.
Kaip iš mano vaiko bus daroma geresnė versija? Šito įsivaizduoti net nenoriu.
Kokia prasmė? Kas iš to, kad tapsime geresne savo versija? O gal kaip tik – svarbu, kad nuolat būtume nepatenkinti esama.
Geriau pakalbėkime apie suaugusius. Pasirodo, yra nustatytos sritys, kuriose galime save „upgrade‘inti“: kūnas, protas, emocinė ir dvasinė, santykiai, turtas, karjera ir reputacija. Kas be ko, teks pakloti ir pinigų, ne tik laiko skirti.
Kokia prasmė? Kas iš to, kad tapsime geresne savo versija? O gal kaip tik – svarbu, kad nuolat būtume nepatenkinti esama.
Patenkintas žmogus menkai kontroliuojamas, lengvai nepamanipuliuosi, nedaug teįsiūlysi.
Taigi, ką rekomenduoja žmogaus naujinimo specialistai?
Pasirodo, pirmas žingsnis į geresnį save – tai atsisveikinti su senąja savęs versija. Na, jei pasiryžimas keistis rimtas, gal ir tikrai reikia išgedėti, išlydėti savo ankstesnįjį „aš“.
Toliau: susikurkime savo dizainą. Ar vartotojo sąsaja (čia turbūt veidas) patraukli ir maloni vartoti kitiems? O kaip mūsų profilis socialiniuose tinkluose? Ar išsamus ir tinkamai reprezentuoja produktą? Žvelgiu į veidrodį – turbūt kas nors siūlytų paputlinti lūpas.
Įdomu, kiek metų tinkama būti tos pačios versijos?..
Dairausi į žmones gatvėje. Kiekvienas skirtingai nužingsniavęs. Tas nesikirpęs apšepęs vyrukas su kapišonu turbūt dar neperžengė versijos 1.0, o štai ten, matyt, kokia skyriaus vadovė – jau versija 23.0.
Atrodo, viso gyvenimo prasmė – siekti tobulumo, geresnio asmenybės varianto. Gali ramiai numirti, kai pasiekei versiją 50.0. Bandau įsivaizduoti, ar mane tai džiugintų prieš mirtį.
Bet, o varge, yra ir įspėjimų: neleiskite COVID-19 sukeltam nerimui grąžinti jus į ankstesnę versiją!
Kas priešinga migravimui į naujesnę versiją? PRIĖMIMAS. Savęs, kito. Baisiausia, žinoma, kai žmona nusprendžia iš vyro padaryti geresnę versiją. Būna ir atvirkščiai.
Jeigu kartais neatsiliepsiu į skambutį ar nepažinsiu Jūsų gatvėje, gali būti, kad sistema perkraunama – migruoju nuo versijos 2.0 į versiją 3.0.
O vaikams padėkime džiaugtis gyvenimu, mėgautis mokymusi, įgyti žinių ir augti.
Dr. Alisa Miniotaitė yra vadovavimo ir lyderystės ekspertė, UAB „Alisa Management Laboratory“ įkūrėja, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Lyderystės programos vadovė
Komentaras skelbtas Žinių radijo laidoje „Lyderio dilema“