Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Dr. Austėja Landsbergienė: Matematikos nerimas – kas tai ir ar įmanoma išvengti?

Artėjant žiemos pabaigai, neabejoju, vis daugiau šeimų susimąsto apie tai, kad artėja egzaminai ir, žinoma, bene labiausiai jaudinasi ir bene daugiausiai diskusijų kyla ir kils dėl matematikos egzamino. Žinoma, žemi rezultatai, matematikos mokytojų stoka tas diskusijas tik dar labiau kaitina. Kaip visada, tuoj pasigirsta: „O tai kaip čia taip blogai toje Lietuvoje?“
Dr. Austėja Landsbergienė
Dr. Austėja Landsbergienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasirodo, tai nėra Lietuvos problema: 2012 Jungtinėje karalystėje buvo įsteigta „National Numeracy“ organizacija, kurios tikslas – siekti, kad mokinių rezultatai būtų geresni.

„Bijau matematikos”. „Niekada nemėgau matematikos“. „Man reikia tik pradinės mokyklos matematikos, daugiau niekada nereikės“. Neabejoju, esate tokius teiginius girdėję ne kartą ir ne du.

Matematikos nerimas atsiranda jau vaikystėje ir įsitvirtina paauglystėje.

Be jokios abejonės, matematika nėra pats lengviausias dalykas: kai ką ne visiems lengva suprasti, be to, kai kuriems patirti sėkmę trukdo mokymosi arba raidos sutrikimai. Be to, yra net toks terminas: „matematikos nerimas“ (maths anxiety). Jeigu vien prisiminus matematikos pamokas mokykloje padažnėja kvėpavimas, gali būti, kad jūs išgyvenate matematikos nerimą. Matematikos nerimas atsiranda jau vaikystėje ir įsitvirtina paauglystėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas