Informacijos gausa apie kariaujančiai šaliai tiekiamas ginkluotės sistemas ir jų kiekius bei nesibaigianti filmuota medžiaga su sunaikinta technika rodo, jog ginkluotės ir amunicijos atsargų šiuolaikiniame kare reikia turėti daug.
Pridėkite pranešimus apie Ukrainai Lietuvos perduotus ginkluotės vienetus bei žinias apie absoliučiai rekordinį šių metų Lietuvos gynybos biudžetą, ir logikos ratas užsidaro, ne vienam keldamas klausimą: „O kada, ką ir kiek mes pirksime savo gynybai stiprinti?“.
Formalūs atsakymai gerai žinomi – papildomos pėstininkų kovos mašinos, savaeigė artilerija „Žemaitijos“ brigados artilerijos batalionui, salvinės artilerijos sistemos „Himars“, sklendžianti amerikietiška amunicija, žvalgybos dronai.
Prie sąrašo galima pridėti papildomą laivą iš Didžiosios Britanijos, gaminamus amerikietiškus sraigtasparnius ir šarvuotus visureigius, bet... Lietuvos gynybos sferos fanatai vis tiek nerimsta ir forumuose žeria priekaištus vienas kitam bei Krašto apsaugos ministerijai, vykdančiai pirkimus. Kodėl?
Priežastys paprastai būna kelios – dalis suplanuotų įsigijimų yra stipriai nutolę laike, o apie dalį ne tokių brangių, tačiau reikšmingų pirkinių tylima. Visgi, dėliojant viešai prieinamą informaciją apie būsimus artimiausio laikmečio Lietuvos gynybinius pirkimus galima daryti tam tikras, nors ir subjektyvias išvadas. Aptarkime su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgumų poreikiais susijusius galimus pirkinius.
Dar 2019-aisiais priimtas sprendimas steigti antrąjį Logistikos batalioną, o prieš kelias savaites centriniame viešųjų pirkimų portale atsirado Gynybos resursų agentūros prie KAM pateiktos naujosios technikos specifikacijos.