– Tik Taunytės knygų nepirk, – dar priminė pusbrolis, – visas jau turi surinkęs...
– Mhh, – pasakė marti. – Ir išėjo į knygyną.
Knygyne šiandien – tarsi bibliotekoje. Niekas nieko neperka. Bet visi skaito. Varto. O po to į kainą pasižiūri ir vėl į lentyną padeda. Kai kas ir čia gudrybę įžiūri: sako, kad pensininkai – taip kasdien po 10–15 puslapių prabėgdami – per mėnesį net „Šantaramą“ įveikia. Bet mes ne apie tai. O apie dovaną Klemensui.
Jei atkreipsite dėmesį į knygynuose ar „Maksimose“ išdėliotus 2013-ųjų kalendorius – akys apraibs: yra ir sodininkui, ir daržininkui, ir širdininkui. Bet siūlau dar įdėmiau pažiūrėti: septyni iš dešimties (nors viršelis vis kitoks) – pasidabinę laikraštuko „Medicina ir dar kai kas visiems“ ženkleliu.
Visai nenusakomos pasekmės jūsų laukia, jei – kupini geriausių sveikatinimo norų – kalendorių „Sveikata, vaistažolės, dietos, burtai“ padovanojote savo uošvei arba anytai. Neduok Dieve.
Klemenso marčiai patiko. Nes ji žino: medicina Klemensas domisi. Ir – kadangi nėra dar visiškai nusenęs – domisi ir dar kai kuo. Tad griebė uošviui kalendorių. Parnešė ir prie „Trejų devynerių“ buteliuko privyniojo.
Antrą Kalėdų dieną uošvis „Trejas devynerias“ išvyniojo. Patiko.
O paskui nutarė ir kalendorių perversti. Vertė. Dar vertė. Ir niuro. Paskui dar labiau niuro. O paskui susinervino ir ėmė užpečkyje paslėpto tabako ieškoti.
Uošvienė akis pastatė: trejus metus nerūkęs, sveikuolis ir – še tau:
– Kas atsitiko, tėvai?
– Mhh, mhh, – atsakė.
Ir čia mūsų istorija baigiasi. Prasideda kasdienybė. Jei tiksliau – kasdienis 2013-ųjų metų kalendoriaus „Sveikata, vaistažolės, dietos, burtai“ vartymas.
Sausio 5-osios lapelyje – dieta, rekomenduojama klimakteriniu periodu.
Sausio 17-oji: liaudiški vaistai nuo klimakterinių negalavimų (rašinėliai tokiu pat pavadinimu dar ir rugsėjo 9 d. ir spalio 29 d. lapeliuose).
Sausio 22-oji: kaip pagerinti savijautą klimakteriniu laikotarpiu (Rašinėliai tokiu pat pavadinimu dar ir vasario 4-osios, birželio 6-osios, liepos 12-osios, rugsėjo 23-iosios, lapkričio 21-osios ir gruodžio 27-osios lapeliuose).
Vasario 7-oji: patarimai „nuo klimakterinių negalavimų“ (rašinėliai tokiu pat pavadinimu dar ir kovo 30, balandžio 17, birželio 29, liepos 26, rugpjūčio 8, rugpjūčio 11, rugsėjo 5 ir spalio 18 dienos lapeliuose).
Kovo 27-oji: naminės priemonės nuo klimakterinių negalavimų (rašinėliai tokiu pat pavadinimu dar ir balandžio 28-osios, gegužės 17-osios, lapkričio 23-osios ir gruodžio 25-osios lapeliuose).
Liepos 18-oji: jei gyvenimą apsunkina klimakteriniai negalavimai.
Rugpjūčio 21-oji: kaip susidoroti su klimakso simptomais.
Rugpjūčio 26-oji: įtampą ir kitus klimakso simptomus įveikti padeda vonios.
Rugsėjo 13-oji: nuo karščio antplūdžių klimakteriniu laikotarpiu.
Spalio 25-0ji: kad pagerėtų nuotaika ir savijauta klimakteriniu periodu.
Lapkričio 5-oji: augaliniai receptai nuo klimakterinio laikotarpio negalavimų.
Lapkričio 18-oji: vaistingųjų augalų receptai nuo klimakterinių negalavimų.
Ir taip toliau. Ir, žinoma, dar gražiau.
Pavyzdžiui, sausio 5 dienos kalendoriaus lapelyje rašoma: „Kai kurie pokyčiai, vykstantys moters organizme klimakteriniu periodu yra iš dalies priklausomi nuo mitybos. Todėl, kontroliuojant mitybą, galima juos kontroliuoti.“
O dabar paskaitykim liepos 18-osios lapelį: „Kai kurie pokyčiai, vykstantys moters organizme klimakteriniu periodu yra iš dalies priklausomi nuo mitybos. Todėl, kontroliuojant mitybą, galima juos kontroliuoti.“
Turiu negerą nuojautą: visai gali būti, kad tą patį rašo ir jūsų kalendorius, kurį jums Kūčių vakarą padovanojo jūsų marti. Baisu. Bet nelabai baisu, jei marti padovanojo.
Visai nenusakomos pasekmės jūsų laukia, jei – kupini geriausių sveikatinimo norų – tokį kalendorių padovanojote savo uošvei arba anytai. Neduok Dieve.