Lietuvoje neblogai pažįstamo profesoriaus Timothy Snyderio, „Kruvinų žemių“ autoriaus, kursas „Šiuolaikinės Ukrainos susikūrimas“ fenomenalus ne tik turiniu. Pirma, mokslininkas komentuoja gilumines didžiausio karo Europoje po 1945-ųjų priežastis realiuoju laiku, tai yra karui tebevystant, Maskovijai tebepuolant Ukrainą. Antra, auditorijoje kartu su 17-ojo geriausio universiteto pasaulyje studentais galime dalyvauti kiekvienas bet kuriame Žemės kampelyje, kur veikia internetas – įrašus Jeilio universitetas iš karto sukelia į „Youtube“. Vadinasi, mes net nebūdami studentai galime studijuoti istoriją, kuri dar net neparašyta, kuri kuriama mūsų akyse. Kas galėjo kada pagalvoti, kad gyvensime tokiame fantastiškame pasaulyje?
Trečia, profesorius iškelia klausimą: kaip gali būti, kad tokiam svarbiam subjektui kaip Ukraina iki šiol nebuvo skirta atskiro kurso visose JAV? Kitaip sakant, ar tikrai mes gerai suprantame save ir kitus? Kartu šis klausimas pasiūlo galimybę: galbūt pats laikas ir mums, lietuviams, apie save iš naujo pagalvoti? Kaip šmaikščiai savo studentams bei žiūrovams siūlo pats profesorius: „Tiesiog pereik krūvą istorijos kursų ir būsi gerokai mažiau nustebęs dėl to, kas darosi tavo gyvenime.“
Apie Ukrainą
Pagal lietuvišką tradiciją, publicistinis straipsnis apie istoriją turėtų būti nepakeliamas nuo datų ir pavardžių svorio. T.Snyderis nuo to mus apsaugo: užuot smulkmeniškai vardijęs visas reikalui svarbias pavardes ir datas, jis atskleidžia gelminius sąryšius, taupiais žodžiais nubrėžia plačias istorines tendencijas ir trajektorijas.