Naujausios TVF prognozės rodo, kad šiemet ir kitais metais Rusijos ekonomika turėtų augti atitinkamai 0,3 proc. ir 2,1 proc., o tai reiškia sparčiau, nei Vokietijos, kuriai prognozuojamas 0,1 proc. ir 1,4 proc. augimas. Kontrastas dar didesnis, kai kariaujančios ir Vakarų sankcijas patiriančios Rusijos ekonomikos prognozės lyginamos su Jungtinės Karalystės, kuriai šiemet prognozuojamas 0,6 proc. smukimas.
Prasta Jungtinės Karalystės ekonomikos būklė labiausiai sietina su jos politikų nekompetencija, kuri praėjusiais metais sukėlė rinkų spaudimą ir po jo sekusį trumpiausiai šalies istorijoje premjere dirbusios Liz Truss vyriausybės atsistatydinimą. Tačiau britų vidaus politikos viražai yra atskira tema. Svarbesnis klausimas – kaip paaiškinti, kodėl po gausių ir nuo karo pradžios daug kartų plėstų ir griežtintų Vakarų sankcijų Rusijos ekonomika praėjusiais metais patyrė tik 2,2 proc. BVP nuosmukį, o ateityje turėtų augti?
Ar tai reiškia, kad Vakarų sankcijos pernelyg švelnios ir reikėtų jas griežtinti, kad jos iš tiesų susilpnintų Rusijos ekonomiką bei apsunkintų jos galimybes kariauti? Ar vis dėlto yra kitų aplinkybių, kurios leidžia Rusijai atlaikyti Vakarų sankcijas?