Daugiau apie galimus pirmalaikius Seimo rinkimus
- Tris valandas „gimdytas“ konservatorių sprendimas: patys netiki, kad Seimas pasileis, o kas tada?
- Opozicija pirmalaikiams Seimo rinkimams pritartų, bet mano, kad jų nepalaikys valdantieji
- Pirmalaikiai Seimo rinkimai: kaip jie gali būti surengti ir kada įvyktų
Kai gegužės 19 d. TS-LKD vadovas Gabrielius Landsbergis viešai prakalbo, kad šauks partijos prezidiumą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų ir Vyriausybės atsistatydinimo, daugelis opozicijos atstovų sureagavo į tai kaip į blefą.
TS-LKD prezidiumas iš tiesų paskelbė, kad siūlys pirmalaikius Seimo rinkimus. Visų pagrindinių opozicinių partijų vadovai viešai kartojo tą patį – jog jų frakcija balsuotų už tokį siūlymą, tačiau ne vienas pridėjo, kad Seime tam balsų neužteks.
Reikėtų pastebėti, kad sudėjus taip kalbėjusių trijų opozicinių partijų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir socialdemokratų – turimas vietas Seime susidaro 47 balsai. Kartu su pirmalaikių rinkimų iniciatorės TS-LKD turimais 50 balsų tai jau būtų 97 balsai – daugiau nei reikia pirmalaikiams rinkimams paskelbti (85).
Tad kyla klausimas, kodėl opozicijos atstovai teigia, kad ši iniciatyva bus nerezultatyvi? Galimi du atsakymai – arba jie mano, kad TS-LKD blefuoja, arba blefuoja jie patys.