„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

L.Kaczynskio lėktuvo įgula buvo perspėta dėl nepalankių oro sąlygų Smolenske

Lenkijos vyriausybinę delegaciją skraidinusio prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo, kuris praeitą mėnesį sudužo Rusijoje netoli Smolensko, pilotai žinojo apie oro uoste, kuriame laineris turėjo nutūpti, tvyrantį tirštą rūką, vienas lakūnas ketvirtadienį sakė dienraščiui "Gazeta Wyborcza".
Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo nuolaužos išvežamos iš katastrofos vietos.
Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo nuolaužos išvežamos iš katastrofos vietos. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pilotas Arturas Wosztyla, kuris balandžio 10 dieną netoli Smolensko esančiame kariniame oro uoste nutupdė vyriausybinį lėktuvą Jak–40, atskraidinusį lenkų žurnalistų grupę, pasakojo dienraščiui, kad po 79 minučių prie to oro uosto priartėjo prezidento lėktuvas Tu–154, tačiau šis esą nemėgino leistis, tik atliko tūpimui reikalingą manevrą.

„Išgirdau, kad pilotas padidino (variklių) apsukas, (po to) – gęstančio variklio garsą, girgždėjimą ir trenksmus, – sakė A.Wosztyla, kuris tuo metu laukė atskrendančių kolegų oro uoste. – Pagalvojau: „Na, vaikinai tikriausiai sudužo“.

Žurnalistus į Smolenską atskraidinusio lėktuvo vadas sakė, kad matomumas tame oro uoste buvo blogas jau leidžiantis Jak–40.

„Jau tada sąlygos oro uoste buvo sudėtingos, žemiau mažiausio saugumo lygio, ir nuolat blogėjo. Rūkas tirštėjo, nebesimatė debesų“, – pasakojo A.Wosztylas.

Pilotas patvirtino, kad jo įgula tris kartus susisiekė su prezidento lėktuvo lakūnais ir perspėjo juos apie pablogėjusias oro sąlygas.

„Perdavėme draugams informaciją apie pablogėjusias oro sąlygas ir labai tirštą miglą, kurią pakartojome net tris kartus. Pasiūlėme, kad nesileistų žemiau tam tikros ribos, o jeigu nuspręs artėti prie oro uosto – būti labai atidiems“, – sakė A.Wosztylas.

Ji atsisakė nurodyti, ar Tu–154 pilotams buvo patarta netūpti Smolenske, sakydamas, jog negali atskleisti tokios informacijos dėl vykstančio tyrimo.

Per prezidento lėktuvo katastrofą žuvo visi 96 juo skridę žmonės, tarp jų Lenkijos pirmoji pora, taip pat daug šalies politinio ir karinio elito atstovų.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs