Laidos 15/15 pašnekovai – Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas dr. Marius Strioga bei Vilniaus savivaldybės vakcinacijos koordinatorius Kipras Krasauskas.
– Gerbiamas Mariau, skaitau, ką kalba kiti jūsų kolegos. Štai, pavyzdžiui, profesorius Vytautas Usonis „Lietuvos rytui“ sako, kad sveikam žmogui pagrindinis kriterijus sprendžiant dėl revakcinacijos yra laikas nuo pirminio pasiskiepijimo ir papildomi antikūnų tyrimai prieš skiepijimąsi nėra reikalingi. Tai kaip čia yra? Kuris kelias yra teisingiausias?
– Na, primygtinio reikalavimo ar rekomendacijos tokios nėra. Jeigu žmonės priklauso didesnei rizikos grupei arba jeigu yra „Astra Zeneca“ vakcina skiepyti – tai galima daryti ir po 4 mėnesių. Visiems žmonėms tai galima daryti ir po 4 mėnesių, bet čia labiau aktualu didesnės rizikos žmonėms.
Antikūnų testas iš tiesų nėra toks, kad jis būtų rekomenduojamas. Jis daugiau skirtas tiems žmonėms, kurie abejoja, ar jiems jau reikia ar nereikia, kuriems įdomu. Kurie nori pagal kažkokį kriterijų – na, sakykime – objektyviau įsivertinti riziką. Tada tokiu atveju galima tą antikūnų tyrimą atlikti.
Esmė yra ta, kad tikslių verčių, nuo kurių mes jau galėtume sakyti, kad imuninis atsakas yra pakankamas arba iki kurios jis jau nepakankamas, nėra.