„Prieš dvejus metus teko iš arti matyti, kaip žmonės reaguoja. Buvo daug nerimo, susikaupimo. Pandemija buvo didelis iššūkis, nes buvome pripratę kitaip dirbti, kitaip gyventi. Tikėjomės, kad mūsų stipriai nepalies, bet palietė“, – prisiminė A.Bilotaitė-Motiejūnienė. Anot jos, per reguliarius pasitarimus su kitų šalių specialistais vis dažniau kalbama, kad šis virusas tampa sezoniniu.
– Grįžkime į dabartinę situaciją. Stebimas užsikrėtimų mažėjimas. Ar galima tikėtis kaukių dėvėjimo viduje atsisakymo?
– Priklausomai nuo to, ką mes vadiname „artimiausiu metu“. Mes visą paketą svarstome, kaukes taip pat. Vėlgi – mes dabar turime kitą situaciją. Stebime, kad tarp atvykstančių ukrainiečių yra susirgimų. Nežinome, kiek tai turės įtakos, kiek ne, bet kaukių atsisakymas uždarose patalpose – tikrai yra mūsų artimiausiuose planuose. Tačiau turime įvertinti visą situaciją.
– Tai jei ne savaičių, ar tai mėnesių klausimas?
– Kitą savaitę turime išdiskutuoti šį klausimą, kokios priemonės galėtų būti. Kalbant apie sveikatos priežiūros įstaigas – slaugos, globos – jie labiausiai persiorientavę tiek dėl žmogiškųjų išteklių, tiek pacientų paslaugų tiekimo. Tai ne tik kaukės – klausimas, koks bus kompleksas tų priemonių. Kalba galėtų būti apie mėnesio pabaigą, kito pradžią.