Kodėl popiežius praleido tris naktis Lietuvoje ir nė vienos – kitose Baltijos šalyse? Su šiuo klausimu 15min kreipėsi į popiežiaus vizito organizatorius Lietuvoje.
Pasak Lietuvos vyskupų konferencijos Pasiruošimo Popiežiaus vizitui komiteto atstovės Santos Kančytės, įprasta, kad popiežius vizitų į kitas šalis metu nakvoja Apaštališkojoje nunciatūroje – institucijoje, kuri veikia kaip Šventojo Sosto valstybės diplomatinė atstovybė kitoje šalyje. Tai nėra nauja, Pranciškaus sugalvota praktika – taip kelionių metu elgdavosi ir ankstesni popiežiai.
Tokia Apaštališkoji nunciatūra yra ir Lietuvoje, o joje reziduojantis Apaštališkasis nuncijus atlieka Šventojo Sosto ambasadoriaus Lietuvai funkcijas. Ir ne tik Lietuvai – Latvijai ir Estijai taip pat.
Kaip vienas ambasadorius gali būti skiriamas kelioms šalims, nors reziduoja vienoje, taip ir Lietuvoje reziduojantis apaštališkasis nuncijus yra Vatikano paskirtas nuncijumi Lietuvai, Latvijai ir Estijai.
Kadangi nei Latvijoje, nei Estijoje nunciatūros nėra, oficialiam popiežiaus vizitui į Lietuvą pasibaigus, popiežius apsistojo nunciatūroje Lietuvoje, galima sakyti, pas save namuose.
O ar popiežius galėjo apsistoti, tarkime, viešbutyje Rygoje ar Taline? S.Kančytės teigimu, toks pasielgimas Šventajam Tėvui būtų ypač išskirtinis ir neįprastas – pagal nusistovėjusią praktiką popiežius visada nakvoja nunciatūroje.
Išimtiniais atvejais, kai arti vietos, į kurią vyksta popiežius, nunciatūros nėra, jis gali apsistoti vietos vyskupo namuose, seminarijoje ar netgi katalikiškuose senelių namuose.
Taip padarė Jonas Paulius II, kai 1999 metais vizito Gruzijoje metu nakvojo ką tik pastatytuose senelių namuose, kuriais rūpinosi Motinos Teresės seserys.