K.Lančinskas ilgus metus kūrė Lietuvos policiją, kol galiausiai, 2016 metais Vilniaus apskrities policijos vadovo kėdę iškeitė į galimybę dirbti Ukrainoje.
Šioje šalyje jis vadovavo ES patariamajai misijai, kurios tikslas – padėti teisėsaugai nusikratyti sovietinio palikimo, pasidalinti geriausia Vakarų šalių patirtimi ir pritaikyti ją Ukrainoje.
„Yra daugybė iššūkių vis dar stabdančių viešojo saugumo sektoriaus reformą, pavyzdžiui, nenoras ir pasipriešinimas pokyčiams, trūkumai įstatymuose, nepakankamas finansavimas, nepatenkinami standartai, koordinacijos trūkumas tarp agentūrų ir išsikerojusi korupcija“, – ukrainiečiams kalbėjo Kęstutis Lančinskas.
Kuo panaši dabartinė Ukrainos teisėsauga su situacija Lietuvoje prieš kelis dešimtmečius, kodėl vienos institucijos staigiai juda į priekį, o kitos stoviniuoja vietoje ir kas išties vyksta šioje šalyje?
Transliaciją žiūrėkite žemiau:
Studijoje apsilankęs K.Lančinskas pasakojo, kad Ukrainos policija sparčiai juda į priekį ir tobulėja. Tą mato ir visuomenę, jam atvykus pasitikėjimas pareigūnais buvo vos 4 proc, o šiandien yra išaugęs beveik 10 kartų.
Visgi dar netrūksta ir problemų, pavyzdžiui, reformoms priešinasi saugumo tarnybos, o generalinis prokuroras savo feisbuko paskyroje dalinasi rezonansinių tyrimų medžiaga.
Paklaustas apie padėtį Lietuvos policijoje, K.Lančinskas sakė, kad jam sunku vertinti iš šalies tai, kas įvyko per pastaruosius metus.
„Kas man tikrai nepatinka, tai pareigūnų nuotaika. Teko gatvėje susitikti buvusius kolegas, vis dar dirbančius pareigūnus. Jų nuotaika, jų pesimizmas man tikrai nepatinka. Matyt, tai nuotaikai turėjo įtakos įvykusios reformos“, – sakė jis.