Studijoje su Vilniaus meru R.Šimašiumi kalbėjomės apie koaliciją sostinės savivaldybės taryboje.
Pirmadienį liberalai nusprendė nutraukti bendradarbiavimą su konservatoriais, nes šie esą stabdė būtinus darbus.
„Ačiū koalicijos partneriams konservatoriams už dvejų metų bendradarbiavimą, tačiau mūsų netenkina toks požiūris į partnerystę ir darbų tempą. Iš esmės mes formalizavome tai, kas buvo akivaizdu paskutinius mėnesius – konservatoriai jau dirbo opozicijoje, o mums reikia efektyvios daugumos kuriant Vilnių. Žinoma, skirtis su idėjiškai artima partija visada sudėtinga, bet šiuo metu tai geriausias kelias padidinti darbų spartai. Tačiau ateityje, tikiuosi, su jais dar dirbsime ir savivaldos, ir nacionaliniu lygiu“, – teigė Vilniaus miesto meras R.Šimašius.
Kitą savaitę jis šaukia neeilinį sostinės tarybos posėdį, kuriame, tikimasi, bus suformuota nauja koalicija. Pasak mero, į ją kviečiamos visos frakcijos, norinčios efektyviai dirbti Vilniui.
Iš koalicijos išstumti konservatoriai įsitikinę, kad bus iškeisti į Lenkų rinkimų akcijos atstovus.
„Akivaizdu, kad šitam žingsniui buvo ruoštasi ilgai, mes, matyt, pasidarėme nebepalankūs koalicijos partneriai, nes principingai kėlėme klausimus dėl vykdomų projektų skaidrumo, dėl įmonių valdymo problemų“, – teigė Vilniaus konservatorių lyderis vicemeras Valdas Benkunskas.
Liberalų sąjūdis Vilniaus miesto savivaldybės taryboje turi 15 narių, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – aštuonis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – dešimt tarybos narių. Be liberalų ir konservatorių, valdančiojoje koalicijoje iki šiol buvo po keturis „Lietuvos sąrašo“ ir socialdemokratų atstovus.
Opozicijoje iki dabar buvo trys „Tvarkos ir teisingumo“ nariai, dešimt Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos atstovų, šeši Artūro Zuoko vadovaujami Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politikai bei iš liberalų frakcijos po prieštaringų pasisakymų apie Lietuvą pasitraukęs britas Markas Adamas Haroldas. Tiesa, jis dažnai palaikydavo valdančiųjų sprendimus.