Šią savaitę Smeltės botaninį draustinį aplankė neformalios grupės „Green LT“ nariai.
Per pora valandų talkininkai surinko aštuonis didžiulius maišus atliekų: įvairiausių pakuočių, statybinių medžiagų, žvejybinių reikmenų dėžučių.
„Buvome prieš beveik septynis mėnesius. Tada situacija atrodė dar prasčiau – šiukšlių surinkome daugiau“, – pasakojo akcijoje dalyvavęs Michailas Denisenko.
not jo, žmogui, nežinančiam, kad čia botaninis draustinis – vargu ar tokios mintys kiltų. Tarp uosto kompanijų įsiterpęs žaliasis plotas dažnai nusėstas žvejų, vėjas suneša įvairiausias atliekas, kurios įsipainioja į krūmokšnius, nugula į marias.
„Taip, tikrai negalėtum pagalvoti, kad čia koks draustinis. Gerai, kad yra bent stendas“, – pastebėjo pašnekovas.
M.Denisenko Smeltės botaniniame draustinyje jau lankėsi ne kartą ir vis rasdavo atliekų. Sutikti žvejai kartais ir patys prisidėdavo prie talkininkų ir padėdavo aprinkti šiukšles.
Draustinyje – 4 saugomos rūšys
Smeltės botaninis draustinis – siaura druskingų pievos bendrijų juosta, kurią pamėgo itin reti saugomi augalai.
„Prašome ten besilankančių ir žvejojančių žmonių supratingumo ir rūpesčio, kad ši nuošalesnė vieta nėra šiukšlynas, o saugoma teritorija. Užuot šiukšlinę, supraskite, jog retai pasitaiko tokia galimybė, kad taip intensyviai pramonės užimtoje teritorijoje dar yra vieta, kur galima pasidžiaugti gamta ir jos vertybėmis. Juolab, kad šiukšlių konteineris šioje teritorijoje stovi visai šalia“, – žinią išplatino Kuršių nerijos nacionalinio parko, kurio žinion ir priskirtas draustinis, darbuotojai.
Draustinio teritorijoje aptinkamos 4 saugomos augalų rūšys, kaip trispalvis astras, pajūrinė pienažolė, druskinis vikšris, porinis česnakas.